Trijumf Sloge protiv Tomislava (1:0), katastrofa Bigesta u Livnu (0:11)

U 16. kolu Druge lige FBIH u nogometu NK Sloga Ljubuški je na Babovcu dočekala drugoplasiranu momčad HNK Tomislav.

Početak utakmice je pripao gostima koji su imali jalovu inicijativu i više loptu u nogama ali nisu ništa učinili ništa konkretno pred vratima danas raspoloženog Rašića. Iako je Tomislav na papiru slovio kao favorit, na terenu nisu opravdali očekivanja.

U drugom dijelu su se domaći probudili i krenuli agresivnije. Igralo se otvoreno s obje strane, a sudac je iz dvije sumnjive situacije propustio puta svirati kaznene udarce za domaće. Ipak nakon duplog pasa u šesnaestercu domaćih je oboren Jelčić te sudac konačno svira penal za Slogu. Siguran izvođač za konačnih 1:0 u 88. minuti bio je Jakov Bezer. Vrijedi napomenuti da je ovo bio i trenerski debi Ranka Medića koji je čini se dobro posložio momčad unatoč izostancima (Bulić, Vidović, Bunoza, Petrović…) a primjetno je da je domaća momčad djelovala agresivnije nego u pripremnim utakmicama. Gosti se na kraju utakmice nisu imali značajnije pritužbe na suđenje.

Drugi ljubuški klub NK Bigeste je sa 11:0 teško stradao kod NK Troglava u Livnu. Već nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 8:0 za domaće, da bi uz brojne promašaje Troglav zabio “samo” 3 gola u nastavku. Strijelci su bili : Mamić (3) 8´,28´,30´,Peraica (2)  9´,41´,Semren (2)  20´ (jedanesterac kojeg je napravio M.Kraljević) , 43´,Kaić (2) 25´,75´,Radić (1) 48´,Ivanković (1)  87´.

U sljedećem kolu (nedjelja 25.03.) Sloga dočekuje prvoplasirani Troglav, a Bigeste ide na noge Igmanu u Konjic.