Trener Leverkusena: Previše smo toga dozvolili Brozoviću

Inter je u ponedjeljak postao prvi polufinalist Europske lige nakon što je u Dusseldorfu u utakmici četvrtfinala sa 2:1 svladao njemački Bayer Leverkusen, a nešto kasnije priključio mu se i Manchester United 1:0 pobjedom protiv Kopenhagena.

Inter je došao u vodstvo u 15 minuti pogotkom Barelle, a Lukaku je šest minuta kasnije povećao na 2:1. Jedini strijelac za Bayer bio je Havertz u 24. minuti.

Marcelo Brozović odigrao je cijeli susret za Inter, i po riječima Bayerovog trenera Petera Bosza, bio jedan od glavnih krivaca za ispadanje njemačkog sastava.

Izgubili smo utakmicu protiv velikog protivnika. Nismo dobro odigrali prvih 20 minuta, imali smo velikih problema s Lukakuom, a previše smo toga dozvolili Marcelu Brozoviću. Brozović je dobio puno previše slobode u sredini veznog reda i zato smo morali raditi promjene nakon početnih 20 minuta. Što se tiče Lukakua, on je jednostavno prejak u situacijama jedan na jedan, rekao je Bosz pa progovorio o velikom klupskom transferu koji se očekuje ovoga ljeta.

Kai Havertz trebao bi napustiti Leverkusen na kraju ove sezone i priključiti se Chelseaju. Bosz je morao odgovoriti na pitanje – je li ovo bila zadnja utakmica sjajnog 21-godišnjeg ofenzivnog veznjaka za Bayer?

Da, evo ekskluzivno vam sada mogu najaviti, on će sljedeće sezone igrati za Heracles, ispalio je nizozemski trener koji je u dva navrata u karijeri trenirao nizozemski klub, pišu Sportske novosti.

Naravno da Havertz ipak neće u Nizozemsku. Leverkusen inzistira na odšteti od čak 115 milijuna eura, Chelsea je navodno spreman ponuditi oko 90, a sportski direktor Rudi Voller javno govori kako će bilo koji klub koji želi mladu zvijezdu morati platiti 115, ili mladac ostaje na u Leverkusenu i sljedeće godine.