Tottenham slomio City u završnici!

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na domaćem terenu Manchester City rezultatom 1:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

Najbolju priliku za goste na meču vidjeli smo već u 13. minuti susreta. Raheem Sterling je šutirao, lopta je pogodila u ruku Dannyja Rosea, a arbitar Bjorn Kuipers je uz pomoć VAR-a dosudio penal.

Sergio Aguero je pucao s bijele tačke, ali je Hugo Lloris sjajno odbranio njegov udarac. to je bio četvrti promašeni penal za Argentinca u Ligi prvaka, piše Klix.ba, te mu nedostaje jedan da se izjednači sa liderom u toj neslavnoj kategoriji Thierryjem Henryjem.

Tottenham je većinom prijetio iz daljine, a Ederson je sjajno branio u voom meču. Harry Kane je u 24. minuti pokušao, a Brazilac na golu Cityja je bio siguran i to je bilo sve od prilika u prvom poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena Sterling na jednoj i Heung-Min Son na drugoj strani su pokušali promijeniti rezultat, ali neuspješno.

U 58. minuti susret je zbog ozljede završio Kane nakon udarca Fabiana Delpha, te je mjesto centralnog napadača zauzeo Son.

Upravo je reprezentativac Južne Koreje postigao odlučujući pogodak na utakmici, piše Klix.ba. Cristian Eriksen ga je sjajno uposlio, a Son je uz dosta sreće pogodio za 1:0.