TOŠK i Sloga Gornje Crnjelovo prvi polufinalisti Kupa BiH

Prvoligaši, TOŠK iz Tešnja i Sloga iz Gornjeg Crnjelova prvi su polufinalisti Kupa Bosne i Hercegovine u nogometu čime su ispisali nove stranice svoje klupske povijesti plasmanom među četiri najbolje momčadi.

Sloga je do polufinala stigla remijem u Konjicu protiv Klisa. Nakon 1:1 u Velikoj Obarskoj u prvoj utakmici ovdje je bilo 2:2 što je ekipi Dragana Mićića bilo dovoljno za polufinale.

Odlično je počelo za domaće koji u 10. sekundu preko Amela Bajrića stižu do vodstva od 1:0. Šest minuta kasnije uzvratio je Nemanja Matović koji je nakon kornera najviši u skoku, te pogađa mrežu domaćih za 1:1.

Domaći su nakon toga izveli preslikanu akciju kao u prvom napadu, ali je Boriša Bodiroga fantastičnom intervencijom spriječio najgore, pa je uslijedo preokret. Ponovno je nakon prekida, u 31. minutu, najbolje se u kaznenom prostoru snašao Nemanja Matović, pa je Sloga došla do 2:1.

Dugo je držala Sloga tu prednost, imala u drugom poluvremenu priliku da je i poveća, ali su pogodili vratnicu te je ostalo 1:1. I onda u 81. minuti je ponovno vraćena drama u utakmicu Glavni sudac utakmice Slađan Došlo, je pokazao na penal, a Amel Bajrić je preuzeo odgovornost i pogodio za 2:2. Ostalo je do kraja desetak minuta, ali Klis nije uspio prići golu Bodiroge i postići još jedan gol za polufinale, pa prvoligaš iz Republike Srpske ide među četiri najbolje momčadi u Kupu BiH.

TOŠK je poslije pobjede u Gradačcu 2:0, danas na svom terenu bio još uvjerljiviji protiv Zvijezde, te su slavili pobjedu od 4:1 i tako se domogli polufinala najmasovnijeg klupskog natjecanja u BiH, prenosi Sport1.ba.

Šerif Hasić je doveo TOŠK u vodstvo, zatim je pogodio i Dino Kalesić za 2:0. Na 3:0 je povisisio Anis Devedžić, da bi drugi gol na utakmici potom postigao Dino Kalesić za 4:0. Utješni gol za Zvijezdu je postigao Dejan Vučić.