Toronto Raptorsi stigli do prvog velikog finala u povijesti franšize

Toronto Raptorsi drugi su finalisti NBA lige, a protiv Golden State Warriorsa borit će se za naslov najbolje momčadi.

Gotovo je finale Istočne konferencije, a noćas smo dobili i drugog velikog finalista. Braniteljima naslova Golden State Warriorsima, suprotstavit će se Toronto Raptorsi koji su noćas zaključili preokret protiv Milwaukee Bucksa.

Pred domaćim navijačima stigli su do četvrte uzastopne pobjede, a slavili su rezultatom 100:94. Bit će im to prvo finale u povijesti franšize, a ujedno i prvo NBA finale izvan SAD-a još od ulaska u ligu 1995. godine.

Puno bolje utakmicu su otvorili Bucksi koji su u prvoj četvrtini ubacili čak šest trica, naspram samo šest ubačaja iz igre Toronta, koji je zaostajao 13 razlike (31:18). Tijekom druge četvrtine prednost gostiju narasla je i na 15 koševa (38:23), no do kraja poluvremena Raptorsi uspijevaju smanjiti na minus sedam (50:43).

Vratio se Milwaukee u trećoj dionici na najvećih 15 koševa prednosti, no Kawhi Leonard vratio je domaćina u utakmicu. U posljednje dvije minute ubacio je osam poena, u seriji 10:0, te tako pomogao smanjit na 76:71, prenosi Sportnet.hr.

Uskoro su Raptorsi došli i do vodstva (80:78), prvog još od 6:3 s početka utakmice. Uspio se domaćin nakratko i odvojiti, no neizvjesnost je potrajala sve do završnih sekundi, točnije, ubačenog slobodnog bacanja Pascala Siakama (98:94). Nakon što su Bucksi promašili sljedeći napad, bilo je jasno da je sve gotovo.

Kawhi Leonard predvodio je Raptorse s 27 poena, 17 skokova i sedam asistencija, Pascal Siakam dodoa je 18 koševa, a Kyle Lowry 18 poena, pet skokova i osam asistencija.

Najbolji je kod Bucksa bio Giannis Antetokounmpo s 21 poenom, 11 skokova i tri blokade, Brook Lopez dodao je 18 koševa i devet skokova.