Tomislav Tomić odlučio derbi Zrinjskoga i Sarajeva

Pobjedom protiv Sarajeva 3:2 nogometaši Zrinjskoga približili su se vodećem Željezničaru na bod zaostatka, istina uz utakmicu više, te na taj način povećali svoje izglede u borbi za prvaka te od iste poprilično udaljili “bordo” momčad.

Prvih pola sata ovoga derbija nije se gotovo ništa vrijedno spomena događalo, no onda je krenulo. Fantastičnu akciju i asistenciju Nemanje Bilbije u 33. minuti u gol pretvara Jasmin Mešanović za prednost “Plemića” od 1:0. Sarajevo je nakon primljenoga gola krenulo mnogo ofenzivnije. Imali su veliku šansu preko Perice Ivetića, ali defanzivac gostiju s osam metara glavom ne uspijeva matirati Pirića. Ipak, u 40. minuti gosti su poravnali. Zaista sjajnu akciju “Bordo” tima završio je Nermin Crnkić, te je izjednačio rezultat na 1:1.

Do kraja prvoga dijela po još jedna dobra šansa na obje strane. Pokušali su Ivetić i Bilbija, ali je ostalo 1:1 nakon prvih 45 minuta.

Nastavak također donosi velika uzbuđenja, a domaći u prvom napadu dolaze do novoga vodstva. Sjajan gol postigao je Pero Stojkić za vodstvo od 2:1. Samo tri minute trajala je radost domaćih. Gosti prekrasnim golom Elvisa Sarića dolaze do izjednačenja rezultata na 2:2.

Nisu momčadi stale na tome. Redali su se napadi s obje strane, a u 67. minuti Mostarci dolaze do novoga vodstva. Pogodio je Tomić nakon još jedne odlične akcije za vodstvo od 3:2.

Sarajevo je nakon primljenoga gola preuzelo terensku inicijativu. Ipak, domaći tim se odlično obranio do kraja, te je ostalo 3:2. Domaći ovom pobjedom ostaju u trci za titulu i iščekuju rezultat Željezničara u nedjelju u Krupi, dok je Sarajevu za naslov potrebno pravo čudo u posljednjim dvama kolima.

Na kraju, treba dodati da je sredinom prvoga dijela glavni sudac susreta Elvis Mujić sa klupe odstranio šefa stručnoga stožera gostujućega tima Mehmeda Janjoša.

U subotu su u Ligi za prvaka još igrali Sloboda i Radnik, a domaćin je bio uspješniji i u tom susretu te slavio pobjedu od 2:0 čime je napravio veliki korak ka osvajanju četvrtoga mjesta.