Težak poraz prvaka Zrinjskoga na gostovanju kod Sarajeva

Prvak Bosne i Hercegovine HŠK Zrinjski uvjerljivo je poražen na Koševu od Sarajeva u utakmici 9. kola Lige za prvaka, ali se momcima Blaža Sliškovića nema što zamjeriti s obzirom da su i prije ovog susreta ovjerili novi naslov prvaka, pa su si mogli dozvoliti i jedan “nonšalantan” dvoboj. Doživjeli su poraz od 4:1, ali svakako poraz poslije kojega ih neće boljeti glava.

Domaćin je jednostavno puno više želio pobjedu, bio bolji od samoga početka, te u 33. minuti posve zasluženo i poveo zgoditkom Elvisa Sarića.

Mersudin Ahmetović je iskoristio sjajnu loptu Krste Velkoskog i u 40. minuti pogodio za 2:0, da bi Mićo Kuzmanović zaključio prvo poluvrijeme golom u nadoknadi za 3:0 nakon što je sve napravio mladi Šabanović.

“Plemići” su u nastavku ipak pokazali zube, te projektilom Nevena Laštre prvi zaprijetili. Potom i Šime Gržan promašuje zicera, a onda u 54. minuti Haris Handžić na asistenciju Ognjena Todorovića ipak smanjuje na 3:1

Osam minuta kasnije Sarajevo ponovo odlazi na tri gola prednosti. Lijepu akciju ponovo završava Mićo Kuzmanović za uvjerljivih i konačnih 4:1.

SARAJEVO – Stadion Asim Ferhatović – Hase. Utakmica 9. kola Lige za prvaka: Sarajevo – Zrinjski 4:1 (3:0). Strijelci: 1:0 Sarić (33), 2:0 Ahmetović (40), 3:0 Kuzmanović (45), 3:1 Handžić (54), 4:1 Kuzmanović (62).

FK SARAJEVO: Pavlović, Šabanović, Stanojević, Kuzmanović, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović, Mujakić, Adukor, Halilović.

HŠK ZRINJSKI: Trifković, Barišić, Stanić, Handžić, Laštro, Todorović, Hairilahović, Perišić, Gržan, Bekrić, Kadušić.