Težak poraz Hrvatske u Splitu na startu borbe za OI

Hrvatska košarkaška reprezentacija poražena je u prvoj utakmici kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Splitu od Brazila 67-94.

Malo je toga funkcioniralo na parketu kada je riječ o igri hrvatske reprezentacije koja je u prvih pet minuta primila 16 koševa.

Reprezentacija koju vodi Aleksandar Petrović upisala je na koncu i više nego uvjerljivu pobjedu, nakon što je prednost ostvarivala u svakoj od četiri četvrtine. Brazil je već u prvoj četvrtini napravio plus od 13 poena, što je prednost koja se u nekoliko navrata otapala, ali zapravo nikada nije dolazila u pitanje.

Hrvatska, uostalom, nije vodila niti u jednom trenutku ove utakmice. I dok je napad bio daleko od idealnog, teško je bilo što reći za to kako je Hrvatska izgledala na drugom kraju parketa, piše Telesport.

Bojan Bogdanović bio je najbolji hrvatski strijelac s 16 poena, dok je Roko Leni Ukić ubacio dva poena manje. Mario Hezonja ubacio je četiri poena, a osim Bogdanovića i Ukića nitko drugi nije ostvario dvoznamenkasti učinak.

Brazil je do pobjede predvodio Rafael Hettsheimeir s 20 poena, a Bruno Caboclo ubacio je 17 poena. Brazilci su iz igre šutirali čak 58 posto (65 posto za dva i 45 posto za tri) i to je podatak koji najviše upućuje na ono što će Hrvatska u nastavku turnira morati popraviti.