Težak poraz BiH u debitantskom nastupu na Svjetskom prvenstvu

Ženska košarkaška reprezentacija BiH porazom je započela debitantski nastup na Svjetskom prvenstvu.

Košarkašice BiH su na otvaranju Mundobasketa u Australiji poražene od Portorika sa 82:58.

Od prve minute košarkašice Portorika diktirale su tempo i već nakon šest minuta imale su 15 koševa prednosti.

Početkom druge dionice, uz koš-faul Matee Tavić reprezentacija BiH smanjuje na 26:35, ali portorikanska ekipa ponovno ulazi u dobru seriju, kažnjava propuste u obrani ”Zmajica” te na poluvrijeme odlazi s prednošću od 36:53.

Isti scenarij viđen je i u trećoj dionici. Portorikanke su nastavile pogađati, a reprezentacija BiH teško je dolazila do koševa. Koševima Melendez podigle su rezultatsku prednost na 22 koša i praktično riješile pitanje pobjednika, javlja Fena.

Najefikasnija u reprezentaciji BiH bila je Jonquel Jones s 15 koševa, a Miljana Džombeta je postigla 11.

Guirantes je blistala u redovima Portorika s 26 koševa, devet skokova i osam asistencija.

Sljedeću utakmicu BiH igra 23. rujna protiv Kine.