Tako to rade Francuzi: Pogledajte rezultate zadnjega kola

U posljednjem, 38. kolu Druge francuske lige, šest klubova borilo se za dvije vodeće pozicije koje izravno vode u viši rang natjecanja te za treće mjesto koje donosi kvalifikacije za Le Championnat. I gle čuda – svih tih šest klubova je ostvarilo pobjede, pa u poretku nije došlo do promjena u odnosu na prethodno kolo.

Novi članovi elitnoga razreda francuskoga nogometa postali su Strasbourg, koji je kao domaćin s 2:1 pobijedio Bourga, te Amiens, koji je također sa 2:1 u gostima porazio Reims, i to pobjedonosnim golom u sudačkom dodatku vremena.

Da se taj gol nije dogodio, u Prvu ligu bi išao Troyes, koji je na gostovanju kod Sochauxa gubio 2:0 do 60. minute, ali je na kraju slavio sa 3:2, a taj pobjednički gol gosti zabili su u 88. minuti. Nešto više od dvije minute oni su bili na pragu velikoga uspjeha, no kako se dogodio i gol Amiensa, potisnuti su na treću poziciju i morat će se zadovoljiti kvalifikacijama za Le Championat.

Inače, da je ostalo tih 1:1 u susretu Reimsa i Amiensa u kvalifikacije bi išla momčad Lensa koja je kući sa 3:1 slavila protiv Niorta.

Petoplasirani Brest bio je najuvjerljivi pobijedivši sa 6:2 GFC Ajaccio, no to im nije pomoglo da se pomaknu s pete pozicije, baš kao što ni Nimesu nije pomogao preokret kod Lavala, gdje je ova momčad na poluvremenu gubila 1:0, a na kraju slavila s “pirovih” 2:1.

Recimo na kraju još da drugoligaško društvo napuštaju Red Star i Laval, dok će Orleans u dodatne kvalifikacije za ostanak s trećeplasiranim sastavom Treće lige.