Svijet košarke zgrožen najvećom tučnjavom u povijesti: Potpuni kaos, igrali dva na pet!

Krajem treće četvrtine košarkaške utakmice između Filipina i Australije dogodila se velika tučnjava neviđenih razmjera.

Pri uvjerljivom vodstvu gostujuće reprezentacije (48:79) jedan domaći igrač odgurnuo je Australca, potom je njega šakom udario australski centar i došlo je do potpunog kaosa.

Cijela filipinska klupa uletjela je na teren, uslijedila je žestoka tučnjava i prekid koji je potrajao više od sat vremena.

Suci su se na koncu povukli u svlačionicu i naknadno pojavili u pratnji policije priopćivši kako je ukupno isključeno 13 košarkaša, četvorica Australaca i devet Filipinaca.

Utakmica je nastavljena igrom tri na pet, a nakon što su dvojica od trojice preostalih Filipinaca dobila petu osobnu i morala napustiti teren te je u igri ostao samo jedan njihov igrač, dvoboj je i trajno prekinut pri rezultatu 53:89.

Inače, bila je to utakmica u sklopu skupine B azijsko-oceanijskog dijela kvalifikacija za Svjetsko košarkaško prvenstvo koje će se 2019. godine igrati u Kini, prenosi Gol.hr. I Filipini i Australija još ranije osigurali su prolazak u drugi krug, ali ostaje veliko pitanje kakve će točno biti sankcije, odnosno s kakvim će igračima nastupati u nastavku kvalifikacija.