Švicarci propustili pobjedu nad Walesom

U utakmici 1. kola A skupine Europskog nogometnog prvenstva Švicarska i Wales su na Olimpijskom stadionu u Bakuu odigrali 1-1.

Švicarska je povela u 49. minuti golom Breela Embola. Xherdan Shaqiri je ubacio iz kornera, a napadač Borussie Monchengladbach zabio glavom.

Wales je izjednačio u 74. minuti na sličan način. Nakon kratkog dodavanja iz kornera, ubacio je Joe Morrell, a glavom zabio Kieffer Moore.

Za Švicarce je od 84. minute zaigrao napadač zagrebačkog Dinama Mario Gavranović, a samo minutu kasnije zabio je pogodak, no poništen je zbog zaleđa, javlja Hina.

U petak je u ovoj skupini Italija u Rimu svladala Tursku sa 3-0.

U drugom kolu, 16. lipnja sastaju se Italija i Švicarska u Rimu, dok će Turska igrati protiv Walesa u Bakuu.

U posljednjem kolu u skupini 20. lipnja snage će odmjeriti Italija i Wales (Rim), te Švicarska i Turska (Baku).

Spektakularno otvaranje EURO-a, dominantni Talijani slomili Turke u drugom poluvremenu