Švedska osvojila brončanu medalju na EP-u

Švedska je osvojila brončanu medalju na Euru u Njemačkoj.

Branitelj naslova opravdao je ulogu favorita protiv domaćina i bez većih problema svladao Njemačku 34:31 za još jednu medalju na prvenstvima Starog Kontinenta.

Švedska je od samog početka bila puno bolja, razlika se samo penjala, a nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 18:12 za Skandinavce. Pokušali su Nijemci u nastavku napraviti čudo, stigli su u nekoliko navrata i do -2, šest minuta prije kraja čak i na gol zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Švedska se tako pridružila Francuskoj (domaćin) i Danskoj (prvak svijeta), koje su izravno izborile plasman na OI.

Utakmica između Švedske i Njemačke bila je zanimljiva i hrvatskim navijačima jer je poraženi iz tog dvoboja upao u grupu s Hrvatskom na kvalifikacijskom turniru za OI u Parizu ovo ljeto, piše Index.hr. Tako će Hrvatska u ožujku u Parizu tražiti olimpijsku vizu u skupini s hit-reprezentacijom Austrije, Alžirom kao drugoplasiranim s Afričkog prvenstva i Njemačkom.

Na Igre će otići dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine. Hrvatska je jedan od kandidata za domaćinstvo turnira.