Sudar divova bez golova: Rakitić zdrmao vratnicu, Messi ušao, a Mandžukić ostao na klupi

Juventus i Barcelona u Torinu su odigrali utakmicu petoga kola skupine D koja je završila bez golova (0:0).

Momčadi su u utakmicu ušle s dvije nekarakteristične zanimljivosti – Juve je imao bolji napad, a Barcelona obranu.

Iako su se do prošle sezone Talijani dičili najboljom obrambenom linijom na svijetu, ove sezone su već primili 14 golova u 13 kola Serie A , dok je Barca u 12 odigranih kola domaćeg prvenstva dobila samo četiri gola. Na ruku Juventusu ne ide ni ozljeda koja je nekoliko sati uoči utakmice iz stroja izbacila Giorgija Chiellinija koji večeras nije igrao.

S druge strane, nevjerojatan je podatak da je Juventus do sada postigao 37 golova u ligi, tri više od Barce!

Ivan Rakitić je očekivano u Torinu krenuo od prve minute, a pravo iznenađenje bilo je neigranje Lea Messija. On je posljednji put utakmicu za Barcelonu propustio 23. listopada kada ga je trener odmarao, a zbog ozljede ga posljednji put nije bilo još od studenog 2016. godine!

Miralem Pjanić je ponovno na terenu, dok je na klupi ostao  Mario Mandžukić kojem su navijači Juventusa uoči utakmice posvetili  koreografiju!

Već u drugoj minuti Juventus je imao priliku preko Douglasa Coste koji je s oko osam metara zapucao po sredini gola, no vratar je bez poteškoća obranio njegov udarac.

Barcelona je odgovorila u 8. minuti kada je Paulinho uputio prizeman udarac s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla pored gola. Gosti su nastavili vršiti pritisak na posljednju liniju torinske momčadi, a takav pristup umalo je urodio plodom kada je Cuadrado nesmotreno predao loptu u noge Iniesti koji iskosa puca van okvira gola.

Najbolju priliku imala je Barcelona u 22. minuti kada Rakitić s preko 30 metara iz slobodnog udarca pogađa desnu vratnicu!

Juventus odgovara tek petnaest minuta kasnije kada je Cuadrado s otprilike deset metara imao priliku okruniti lijepu akciju svoje momčadi, no njegov neprecizan udarac završio je visoko iznad gola.

Bilo je to sve od prilika u prvom poluvremenu u kojem je momčad Ernestea Valverdea imala 59% posjeda lopte i bolje prilike od Juventusa koji je teško dolazio do Ter Stegenovog gola.

Barcelona je i u nastavak ušla vrlo dobro, nakon pet minuta Suarezov pokušaj prohujao je povrh grede. Katalonska momčad nastavila je nizati napade pred domaćim kaznenim prostor, a pritisak na Juventusovu obranu pojačan je u 55. minuti kada je Deulofeua zamijenio Leo Messi!

Juventus je tek u 59. minuti prvi puta u drugom dijelu pokušao zaprijetiti preko Coste i Dybale, no njihovi udarci nisu predstavljali veću opasnost po njemačkog vratara.

Leo Messi je pet minuta kasnije imao vrlo dobru priliku iz slobodnog udarca s nešto manje od 20 metara odakle je zapucao nekoliko centimetara preko gola.

Max Allegri u 66. minuti odlučio je izvaditi Miralema Pjanića koji je odigrao većinom nezapaženo i uvesti u igru mladog Bentancura.

Lijepe scene vidjeli smo u 82. minuti kada je Anders Iniesta izvađen iz igre, a cijeli stadion ustao je kako bi ovacijama ispratio legendarnog veznjaka.

Jednu od najboljih prilika utakmice vidjeli smo u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Dybala opalio s 15-ak metara, ali Barcelonin vratar još je jednom bio siguran te je susret zaključen bez pogodaka.

U drugoj utakmice skupine Sporting je u Lisabonu s 3:1 pobijedio Olympiacos koji je ostao bez šansi da bi na kraju mogao biti treća.

Sporting je dominirao tijekom većeg dijela prvog poluvremena, a do vodstva je došao u 40. minuti kada je niz pogrešaka gostujuće obrane iskoristio Bas Dost koji je prizemnim udarcem matirao Silvija Prota.

Belgijski vratar do kraja poluvremena morao je još jednom vaditi loptu iz mreže i to ponovno nakon neopreznosti obrane u 43. minuti što je znao kazniti Bruno Cesar koji pogađa za 2:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je povećanje prednosti Sportinga, u 67. minuti nakon kornera pogađa Bas Dost koji se tako po drugi puta na utakmici upisao u strijelce.

Grci su do počasnog pogotka došli u 86. minuti kada pogađa Odjidja-Ofoe.