Suarez u stotom reprezentativnom nastupu odveo Urugvajce u drugi krug natjecanja

Odigrana je i druga utakmica današnjega programa na Svjetskom nogometnom prvenstvu, a Urugvajci su u istoj pobijedili Saudijsku Arabiju 1:0, pa su oni i Rusi već nakon dva nastupa osigurali plasman u osminu finala, te će u međusobnom dvoboju zadnjega kola odlučivati o pobjedniku skupine. Domaćinima će zbog bolje gol razlike biti dovoljan i bod, dok će Urugvajcima biti potrebna pobjeda.

Ne, nisu Saudijci toliko loši koliko je to sugerirala ona uvodna utakmica Svjetskoga prvenstva kada su u Moskvi izgubili od Rusa s 5:0, jer izabranici Juana Antonija Pizzija u srazu s favoriziranim Urugvajcima pokazali su jedno posve drugo lice i ostavili znatno bolji dojam nego u onih 90 uvodnih minuta ovogodišnjega Mundijala.

Saudijska Arabija se u početnoj fazi utakmice nekako nametnula, imala veći posjed lopte, ali Urugvajci kao da su i išli na takvu taktiku, te čekali svoje prilike kroz kontre. Jednu takvu su dočekali u 13. minuti kada je Caceres ubacio loptu s lijeve strane, a volej Cavanija završio pored gola.

Desetak minuta nakon toga Urugvaj je poveo, a svoj stoti reprezentativni nastup Luis Suarez je obilježio 52. zgoditkom u dresu ove reprezentacije. Pogotku je kumovala pogreška vratara Al Owaisa koji je nakon ubačaja iz kuta “zaplovio” u prazno, a napadač Barcelone sve to znalački ispratio i loptu u nebranjenu mrežu pospremio.

Nakon ubačaja Al Shahranija u 29. minuti veliku priliku za Saudijce imao je Babhir, ali je uputio jako loš udarac.

Suarez je u 51. minuti imao dobar pokušaj iz slobodnjaka, međutim i suparnički vratar je tom prilikom uspješno intervenirao. Novu priliku Urugvajci su dočekali u 62. minuti kada je Cavani ubacio za Sancheza, ali je ovaj u izglednoj prilici loše šutirao glavom. Desetak minuta prije kraja jedan dalekometni pokušaj pogađa Cavanija, lopta mijenja smjer, ali ipak odlazi malo pored gola.

ROSTOV – Stadion Rostov Arena. Gledatelja: 42.600. Sudac: Clement Turpin (Francuska). Utakmica 2. kola skupine A SP-a: Urugvaj – Saudijska Arabija 1:0 (1:0). Strijelac: 1:0 Suarez (23).

URUGVAJ (4-4-2): Muslera – Varela, Gimenez, Godin, Caceres – Sanchez (od 82. Nandez), Vecino (od 59. Torreira), Bentacur, Rodriguez (od 59. Laxalt) – Suarez, Cavani. Izbornik: Oscar Tabarez.

SAUDIJSKA ARABIJA (4-1-4-1): Al Owais – Al Shahrani, Albulayhi, Os. Hawsawi, Al Burayk – Otayf – Al-Dawsari, Al-Jassim (od 44. Al Mogahwi), Al-Faraj, Babhir (od 76. Kanoo) – Al-Muwallad (od 79. Al Sahlawi)). Izbornik: Juan Antonio Pizzi.