Štimac: Kome je više interesantno u Zrinjskom pobjeđivati Velež?

Stekli smo prednost koja je nas treba držati na oprezu, ali puni smo samopouzdanja i uvjeren sam kako će momci biti na vrhunskoj razini, izjavio je u utorak na konferenciji za medije Igor Štimac, čiji Zrinjski u sutrašnji uzvrat finala Kupa BiH na stadionu Rođeni unosi minimalnu prednost (1:0) u odnosu na Velež.

Zrinjski je u prvoj utakmici, na stadionu Pod Bijelim brijegom, slavio 1:0 pogotkom Nemanje Bilbije, a Štimca uoči uzvrata, zakazanog za srijedu u 18 sati, ohrabruje i bolji omjer u duelima s gradskim rivalom.

Već smo ih dva puta pobijedili u Vrapčićima ove godine i uvjeren sam kako će momci biti na vrhunskoj razini te odraditi sve do kraja kako treba, naglasio je.

Istaknuo je kako na stadionu Rođeni ne očekuje veći pritisak od onoga u prethodnom prvenstvenom gradskom derbiju jer su nogometaši Veleža tada, kako je naglasio, “znali da mogu igrati grubo, da neće biti kažnjeni radi toga”.

Vjerujem da će finale proteći u jednom korektnom suđenju. U nogometu je sve moguće, ali sumnjam da mi na jednoj takvoj utakmici možemo odigrati ispod razine. Nema razloga da nas išta poljulja.


Najavio je da je u međuvremenu pokušao s igračima poraditi na detaljima kojima u prvom susretu nije bio zadovoljan, a posebno se dotaknuo primjetnog pada u igri, koji je s obzirom na energetske kapacitete nekolicine igrača koji su započeli tu utakmicu ipak bio razumljiv.

Komentirajući osam susreta bez poraza u duelima s gradskim rivalom, od čega sedam pobjeda, poručio je kako se u Zrinjskom ne bi trebali toliko opterećivati Veležom.

Kome je više interesantno u Zrinjskom pobjeđivati Velež?

Ali razumijem naš narod i naše navijače i tu potrebu da se izdominira takvog protivnika i opet ponovno dokaže. Međutim, kad nekog pobjeđuješ u kontinuitetu i toliko dugo godina, onda mislim da trebaš gledati više, dalje, imati malo šire horizonte, rekao je.

U svojevrsnom rezimeu sezone na izmaku, naglasio je da je ovo “financijski najbolja sezona Zrinjskog u njegovoj povijesti”, da nikad prije tekuće kampanje klub nije izborio ‘europsko proljeće’, da je već osvojen Superkup te da bi osvajanje još jednog trofeja bilo veličanstveno.

Što se tiče prvenstva, mislim da je 99 posto ljudi ovdje bilo svjesno u kakvo prvenstvo ulazimo, da će biti jako teško, pogotovo imajući u vidu sve frontove na kojima smo bili. Tako da sve nekako stane u jednu utakmicu koja se treba sutra dogoditi, ocijenio je strateg Plemića.

(Fena | Foto: Screenshot)





13 komentara

  • Kazao si 99% ljudi bilo svjesno u kakvo prvenstvo ulazite.Puno sj precjenio inligenciju puka.90% vaših navijača nije bilo svjesno i u prvih 15 kola se nadalo a vi im tako jasno pokazujete šta je u pitanju pa igrate remi sa ŝirokim i rudarom u mostaru.

  • Jel misliš da će u narednom prvenstvu bit bolje. Neće zrinski bit ni drugi ovo je samo opomena za narednu sezonu.. Beusu zavezane ruke, nema pomoći, nema bodova

  • za 17:13
    čović postavio beusa u fs/ns
    lasića za presjednika štakor šulenta čovićeva desna ruka
    sveseto poklapa sa istim kriminalom krada alminiskog eroneta puteva pošta elektro privrede čović napravio dvorac od krade deje bio taj zrinski doga nisu kriminalci počeli pitat nisu cuclu vadili iz usta ipak opralisu milione

  • Štico prebahat si i nekorektan , takav si bio i kada ste gostovali na Pecari ,bahat bezobrazan ,nekorektan ,jedino te podržavam bu borbi kontra Orjunaške udruge naš Hajduk,možda ti se ovo obije o glavu ,ali sudi vaše dijete vaš Irfan Peljto ,to je musliman ,ali čedo Beusovo

    • Peljtu sudi ko se pita, dok se Beus pitao sudio za nas a sad se neko drugi pita zato Peljto nije naš. Kužiš stari moj.. Nema moći nema peljte

  • Ova mušterija ima prioritet. Karindžanje vehleža nema alternativu a finale kupa je idealno da ih ostavimo bez trofeja jer moraju ostati dole radi onih koji ih vole.

  • za 8:05
    ima velez alternativu
    nemore protiv kriminala
    zsto nije sudija sviro cisti penal za velez u prvoj finalnoj utakmici jebote vjestacki zrinski

Komentiraj: