Standard slavio u Sarajevu, Željezničar se časno oprostio

Nogometaši Željezničara oprostili su se od Europe za ovu sezonu. Sarajevska momčad došla je do trećeg pretkola Europske lige, najdalje od svih predstavnika BiH, ali Standard iz Liegea bio je neprelazna prepreka.

Nakon 1:2 u Belgiji Željezničar je izgubio i u Sarajevu pred skoro 20.000 domaćih navijača.

Gol odluke postigao je Jelle Van Damme u 68. minuti. Dotad je Željezničar bio posve ravnopravan, a nešto ranije Damir Sadiković pogodio je i stativu.

Treba reći i da je domaćin imao puno sreće na kraju prvog poluvremena kada je Ivan Santini izašao sam pred Antolovića, no Hrvat je promašio čisti zicer.