Srušio je Ljubičića u najluđem meču u povijesti, a sad vraća Čilića u vrh

Marin Čilić je na svom twitter profilu podijelio vijest da je novi član njegova stožera Wayne Ferreira, 47-godišnji bivši tenisač iz Južnoafričke Republike.

Nekada svjetski broj jedan u juniorskim parovima i šesti u pojedinačnoj konkurenciji, trebao bi pomoći u podizanju Marinove forme pred Wimbledon.

Iako je igrao četvrtfinale Wimbledona 1994. godine, najbolji rezultat na Grand Slam turnirima ostvario je u Australiji, gdje je 1992. i 2003. igrao polufinala.

Ovaj Južnoafrikanac nikad nije pripadao samoj kremi svjetskog tenisa, no znao je biti jako nezgodan i nerijetko je skidao skalpove najvećima. Na svojoj su koži to jako dobro osjetili i hrvatski tenisači.

Goran Ivanišević je sedam puta u karijeri igrao protiv Ferreire i ima četiri pobjede i tri poraza. Ivan Ljubičić se pet puta susreo s Ferreirom i čak je četiri puta izgubio. Jedan od tih poraza je epski i smatra se jednim od najluđih u povijesti tenisa.

Ljubičić i Ferreira su 2002. igrali treće kolo Australije, a hrvatski tenisač imao je dobiven meč. Vodio je 2:0 u setovima i imao je 5:1 u trećem setu. A onda se dogodio najspektakularniji preokret u povijesti australskog Grand Slama. Ferreira je najprije izjednačio na 5:5, a onda je u tie-breaku uzeo set. Ljubičić se nakon toga raspao, prestao je igrati, a Južnoafrikanac je u preostala dva seta slavio s 6:3 i 7:5, piše Index.hr.

Kod 5:1 stvarno nisam vjerovao da imam ikakve šanse, međutim, on je sve više počeo griješiti, a meni je počelo sve ulaziti. Tada sam shvatio da imam šansu. Naravno da sam imao puno sreće, ali i Ljubičić me vratio u život, rekao je Ferreira nakon tog ludog meča za BBC.