Srbiji naslov europskog prvaka

Odbojkaši Srbije svladali su Sloveniju s 3-1 (19-25, 25-16, 25-18, 25-20) u finalu Europskog prvenstva odigranom u pariškoj AccorHotels Areni.

Srbiju je do trećeg naslova prvaka Starog kontinenta, a prvog nakon 2011. godine, predvodio Aleksandar Atanasijević s 19 osvojenih bodova. Kod Slovenaca je najuspješniji bio Klemen Čebulj s 12 poena.

Slovenski odbojkaši su drugi put na posljednja tri europska prvenstva osvojili srebrnu medalju. Prije četiri godine su u finalu odigranom u Sofiji izgubili od Francuske s 3-0.

U subotnjoj utakmici za brončano odličje Poljska je svladala domaćina Francusku s 3-0 (26-24, 25-22, 25-21). Poljacima je to deveta medalja s europskih prvenstava, a prva nakon što su 2009. godine prvi put u povijesti postali prvaci Europe.