Srbija ili Škotska? Jedna od ove dvije reprezentacije bit će protivnik Hrvatskoj na Euru

Posljednji, treći protivnik hrvatske nogometne reprezentacije u skupini D Europskog prvenstva idućeg ljeta bit će Srbija ili Škotska.

Tko će biti suparnik “Vatrenih” 22. lipnja 2021. na Hampden Parku u Glasgowu u 3. kolu skupine D EURO-a doznat ćemo 12. studenog kada će Srbija i Škotska odmjeriti snage u Beogradu.

Srbija je u polufinalu play-offa u Oslu nakon produžetaka pobijedila Norvešku sa 2-1, dok je Škotska nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedila Izrael sa 5-3 poslije 0-0 nakon 120 minuta igre..

Srbija je daleko lakše mogla do pobjede u Oslu. Gosti su dominirali veći dio susreta, imali su niz sjajnih prilika, no susret je razriješen tek nakon produžetaka.

Junak gostujuće pobjede bio dvostruki strijelac Sergej Milinković-Savić (82, 102), dok je za domaćine zabio Mathais Normann (88).

Srbija je u prvom poluvremenu imala nekoliko sjajnih prilika, a najbolju je promašio Mitrović u 36. minuti kada je nakon prizemnog ubačaja Đuričića promašio prazna vrata. Gosti su imali zicer i u 55. minuti, no Đuričić s pet metara nije uspio zabiti.

Daleko bolju igru gosti su okrunili golom u 83. minuti. Tadić je ubacio iz slobodnog udarca, Mitrović vratio u sredinu, gdje je Milinković-Savić zabio samo minutu nakon što je ušao u igru. No, radost gostiju kratko je trajala, u 88. minuti je lijepim pogotkom izjednačio Mathias Normann.

Srbija je nastavila nizati prilike i promašaje i u produžetku. U 101. je Lazović pogodio stativu, no minutu kasnije Milinković-Savić je po drugi put svladao Runea Jarsteina. Do kraja susreta Norveška je pokušavala, ali nije stvorila niti jednu ozbiljniju priliku.

U drugom susretu Škotska i Izrael su su pružili skromnu predstavu bez previše prilika, a odlučili su udarci s bijele točke. Kod Škota svih pet igrača je bilo precizno (McGinn, McGregor, McTominay, Shankland, McLean), dok su za Izrael zabili Bitton, Weisman, Fani, a promašio Zahavi.

Srbija ili Škotska će se tako pridružiti Engleskoj, Hrvatskoj i Češkoj u skupini D europske smotre.

Poznati su finalisti i preostale tri play-off skupine, pa je lista kandidata za plasman na EURO sa 16 reprezentacija reducirana na ukupno osam imena od kojih će ukupno četiri reprezentacije dobiti kartu za smotru najboljih selekcija “Starog kontinenta”.

Pogledajte sve rezultate play-offa za plasman na Europsko nogometno prvenstvo koje će se održati idućega ljeta.