Spektakl Atletica i Reala u Superkupu: Saul čudesnim pogotkom skinuo Kraljeve s trona!

Atletico Madrid kreirao je veliki preokret protiv gradskog rivala Reala i po treći put osvojio UEFA-in Superkup.

Po treći put u svojoj povijesti nogometaši Atletico Madrida osvojili su UEFA-in Superkup, dvoboj pobjednika Lige prvaka i Europske lige. U glavnom gradu Estonije (Tallinu) Atletico je nakon produžetaka slavio protiv gradskog rivala Real Madrida s 4:2, nakon što je 90 minuta utakmice završilo 2:2.

Atletico je poveo nakon manje od 60 sekundi igre nakon što se Diego Costa sjurio u kazneni prostor Reala i iskosa gromovitim udarcem “probušio” Keylora Navasa.

Prednost momčadi Diega Simeonea, koji je i u ovoj utakmici odrađivao suspenziju, trajala je 25 minuta. Gareth Bale je sjajno nabacio slabijom desnom nogom s desne strane, a na drugoj vratnici se lijepo snašao Karim Benzema i glavom pogodio za 1:1.

U 57. minuti utakmice u igru je ušao hrvatski reprezentativac Luka Modrić, a zamjenio je Marca Asensia. Modrić se tek nedavno vratio s godišnjeg odmora nakon osvajanja srebra s Hrvatskom na Svjetskom prvenstvu i odmah je dobio povjerenje novog trenera Julena Lopeteguia.

Zanimljivo, nekoliko sekundi kasnije iz igre je kod Atletica izašao Antoine Griezmann, uz Modrića glavni kandidat za Zlatnu loptu, odnosno titulu najboljeg nogometaša svijeta.

Privremeni preokret Reala kreiran je u 63. minuti drugog poluvremena, nakon što je Sergio Ramos zabio s bijele točke. Juanfran je neoprezno rukom igrao loptu u svom kaznenom prostoru i sudac je bez razmišljanja pokazao na kazneni udarac. Ramos je poslao loptu u jednu, a vratara u drugu stranu.

Kada se činilo da je Real slomio Atletico i da će susret rutinski privesti kraju, Diego Costa je svojim drugim pogotkom poravnao rezultat na 2:2. Correa je probio lijevu stranu Realove obrane, ubacio prizemnu loptu koja je prošla kroz ruke Navasa, a na nju je natrčao Costa i mirno ju poslao u mrežu za poravnanje.

U samoj završnici regularnog dijela utakmice Real je imao priliku slaviti, no atraktivan pokušaj Marcela nije pronašao put do mreže.

Susret je otišao u produžetke, u kojima je Atletico u potpunosti dominirao i postigao dva prekrasna pogotka. Najprije je u 98. minuti ubačaj Thomasa iz voleja neobranjivo pospremio Saul, da bi šest minuta kasnije Koke zaključio munjevitu akciju nakon što je Varane neoprezno izgubio loptu u blizini svog šesnaesterca. Vitolo je ubacio, a Koke isprve neobranjivo poslao loptu pored Keylora Navasa, piše Gol.hr.

Modrić je u produžetku dobio žuti karton, jer je u skoku imao ruku, točnije lakat, previsoko u zraku.

Nikola Kalinić, novi igrač Atletica, nije dobio priliku zaigrati u susretu.