Sparsi u finalu Druge ABA lige

Košarkaši Sparsa iz Sarajeva plasirali su se u finale Druge ABA lige, nakon što su u nedjelju u uzvratu svladali Podgoricu sa 74:59.

Sparsi su pobijedili u oba susreta polufinala i sada će dobiti priliku plasirati se u najviši rang regionalnog natjecanja. U finalu će igrati protiv pobjednika polufinalnog susreta između Studentskog centra i Mladosti iz Zemuna.

U prvom susretu Studentski centar je slavio tijesnu pobjedu od 86:85, a uzvrat se igra u ponedjeljak.

Predstavnik BiH kontrolirao je tijek susreta protiv Podgorice od prve minute i već je na poluvremenu imao visoku prednost (46:23). U nastavku susreta Sparsi su bez većih problema održavali prednost i mirno priveli utakmicu kraju, javlja Fena.

U pobjedničkoj momčadi istaknuo se Kenan Kamenjaš sa 23 koša i 11 skokova, dok je u momčadi Podgorice najefikasniji bio Mikaile Tmušić s 12 koševa.