Spars nakon dva produžetka slomio Široki

Košarkaši Širokog izgubili su od Sparsa nakon dva produžetka 98:90 (14:18, 27:14, 6:12, 19:22 | 16:16, 16:8) u derbi susretu 16. kola Košarkaškog prvenstva BiH igranom u utorak navečer u Sarajevu.

Širokobriježanima je ovo bio četvrti poraz dok je sarajevska momčad upisala devetu pobjedu. Podsjećamo, Široki je 7. veljače poražen od Sparsa (69:63) u sklopu 8. kola Druge ABA lige.

Bilinovac je promašio polaganje 17 sekundi prije kraja pri rezultatu 66:66, Spars je krenuo u zadnji napad, no izgubili su loptu, a Bilinovac je sa zvukom sirene bezuspješno pokušao s centra pogoditi za pobjedu te se otišlo u produžetak.

U prvom produžetku vodstva su se izmjenjivala, a minutu i 40 sekundi prije kraja Široki je poveo 73:76 koševima Ivanova i Čolaka. Remy Abell smanjio je zaostatak sa slobodnih bacanja (75:76), no Čolak je ponovno vratio Širokom +3 (75:78).

54 sekundi do kraja Marko Ramljak pogodio je tricu, a već u sljedećem napadu s istog mjesta ”sjela” mu je još jedna trica te je Spars poveo 81:78.

No, drami nije bilo kraja. 12 sekundi do isteka vremena Luka Božić je pod faulom pogodio šut za tri poena te dodatnim slobodnim bacanjem doveo svoju momčad u prednost 81:82.

Sedam sekundi prije kraja Abell je pogodio jedno slobodno bacanje te izjednačio na 82:82. Široki je imao napad za pobjedu, no Božić je izgubio loptu u samom začetku napada, ali Abell je promašio šut za pobjedu te se otišlo u drugi produžetak.

U drugom produžetku Spars pravi seriju 10-1, ponajviše zahvaljujući tricama Ramljaka i Abella te sigurnim izvođenjima slobodnih bacanja. Široki je 2:17 minuta do kraja odgovorio koševima Vucića i Božića (92:87).

Abell je slobodnim bacanjima minutu prije kraja doveo Sarajlije na 94:87, a pola minute prije kraja Arijan Lakić je sjajno položio za 96:87 i praktički riješio pitanje pobjednika. 18 sekundi prije kraja Ramljak je s dva slobodna bacanja odveo svoju momčad do nedostižnih +11 (98:87).

Božić je tricom sa zvukom sirene ublažio poraz (98:90).

Posušanin Marko Ramljak kapetanski je s double-double učinkom (24 koša i 11 skokova) vodio Spars do pobjede. Po 19 koševa postigli su Mašan Vrbica i Urban Durnik. Arijan Lakić pridodao je 13, a Remy Abell 12 koševa (6 ukradenih lopti).

Širokom nije pomoglo ni 30 koševa Luke Božića. Mateo Čočak je postigao 16 (7 skokova), a po 11 su pridodali Mate Vucić (7 skokova) i Dontay Caruthers.

U 17. kolu Široki na Pecari dočekuje banjalučki Borac dok će Spars u goste Leotaru.