Španjolska pregazila Njemačku: Najteži poraz Elfa od 1931.

U ključnom susretu za osvajanje prvog mjesta u skupini 4 elitnog razreda Lige nacija Španjolska je u Sevilli deklasirala Njemačku sa 6-0 nanijevši Elfu najteži poraz u posljednjih 89 godina.

Posljednji put Njemačka je izgubila sa šest razlike davne 1931. od Austrije što je ujedno i najteži službeni poraz četverostrukih svjetskih prvaka. Teži poraz Elf je ostvario 1909. kada je izgubio od reprezentacije engleskih amatera sa 0-9.

Njemačka je u Sevillu doputovala s bodom više, međutim Furija je već nakon prvog poluvremena vodila sa 3-0 i priči je bio kraj. U nastavku susreta domaćin je zabio još tri gola.

Junak susreta bio je trostruki strijelac Ferran Torres (33, 55, 72), a među strijelce su se upisali i Alvaro Morata (17), Rodri (38) i Mikel Oyarzabal (89).

Drugi susret iz ove skupine Švicarska – Ukrajina, koji je trebao odlučiti tko ostaje u elitnom razredu, a tko seli u niži rang natjecanja je odgođen jer su lokalne zdravstvene vlasti čitavu gostujuću delegaciju smjestile u samoizolaciju zbog velikog broja zaraženih koronavirusom.

Treba naglasiti kako su i UEFA i Ukrajinski te Švicarski nogometni savez bili spremni odigrati susret, no zabrana lokalnih zdravstvenih vlasti je to onemogućila.

Odluku o sudbini ove utakmice donijet će UEFA, objavio je Ukrajinski nogometni savez.

Španjolska je na koncu osvojila prvo mjesto i plasman na Final Four s 11 bodova, dva više od Njemačke. Ukrajina im šest, a Švicarska tri boda, ali i obje ekipe imaju utakmicu manje.

Veliki uspjeh ostvarila je i Crna Gora koja je izborila plasman u Ligu B.

Crna Gora je u susretu posljednjeg kola skupine 1 Lige C pobijedila Cipar s 4-0 osvojivši prvo mjesto.

Strijelci su bili Jovetić (14), Boljević (25, 28) i Mugoša (60).

Drugo mjesto osvojio je Luksemburg s tri boda manje nakon što je u zadnjem kolu odigrao 0-0 protiv Azerbajdžana.

Portugal u posljednjim minutama slavio na Poljudu, ali Vatreni ostali u elitnoj skupini Lige nacija