Španjolci u završnici do pobjede nad Hrvatskom 24:22

Nakon izvrsnog otvaranja Europskog prvenstva, koje se održava u Srbiji, i osvajanja prvog mjesta u skupini D, hrvatska rukometna reprezentacija doživjela je prvi poraz.

U prvom kolu skupine 2 drugoga kruga natjecanja Kauboji su u Novom Sadu izgubili od Španjolske s 22:24.
Susret su bolje otvorili Španjolci koji su poveli s 3:0. Prvi gol Hrvatska je zabila tek u šestoj minuti, a strijelac za smanjenje zaostatka na 1:3 bio je Lacković. Španjolci u sljedećem napadu vraćaju na tri pogotka prednosti (1:4). Nakon toga potpuno drugo lice Kauboja.

Od prestatičnog otvaranja susreta Hrvatski su rukometaši kontrama i polukontrama ostvarili nevjerojatnu seriju od 7-0 te u 12. minuti poveli s velikih +4 (8:4).

Hrvatska drži prednost od tri pogotka (9:6, 10:7, 11:8), no Kauboje je istrošila je ta jurnjava – Španjolci su se vratili na samo pogodak zaostatka (11:10). Četvrtim Štrlekovim pogotkom opet odlaze na +2 (12:10). Topovskim udarcem Kopljara zadržana je ta prednost (13:11), a poluvrijeme je zaključeno Čupićevim golom iz sedmerca za 14:11.

Na početku drugog poluvremena Španjolci su smanjili zaostatka na dva gola (14:12), no Kauboji su se vratili u vodstvo od +3 (15:12, 16:13). Serijom od 3-0 Španjolci su u 38. minuti uspjeli izjednačiti na 16:16. Uslijedilo je razdoblje igre gol za gol, s time da Španjolcima nije prepušteno vodstvo.

Izvrstan je bio Alilović, koji je u tim trenucima obranio i sedmerac kojim je Furija mogla povesti. U 51. minuti, s igračem više, Hrvatska se ponovno odvojila na dva pogotka prednosti (21:19).

Serijom 3-0 Španjolci u samoj završnici najprije izjednačuju, a u 57. minuti i dolaze do vodstva od 22:21. Pogotkom Čupića Kauboji izjednačuju na 22:22 gdje su i stali. Dvama golovima u samoj završnici Španjolci odnose važnu pobjedu.

U ostalim susretima iz skupine Island je pobijedio Mađarsku sa 27:21, a Francuska je bila bolja od Slovenije s 28:26.