Španjolci srušili hrvatski san o obrani zlata

San o obrani zlata hrvatskih vaterpolista srušen je u polufinalu Svjetskog prvenstva u Južnoj Koreji gdje su bolji bili Španjolci 6:5.

Hrvatska tako ni u trećem pokušaju na SP-u nije uspjela pobijediti Furiju koja im je ostala “crna mačka”.

Bila je to loša predstava Tucakovih izabranika koji su utakmicu otvorili su 0:2, da bi tek Joković smanjio u završnici prve četvrtine na 1:2.

I druga četvrtina nije donijela ništa bolju Hrvatsku, imali su velikih problema s realizacijom igrača više, a Španjolci s nova dva gola odlaze na plus tri (4:1). U trećoj četvrtini nisu zabili nijedan gol, što je Furija iskoristila za pokazalo nenadoknadivih plus četiri (6:2).

Hrvatska se probudila tek u posljednjoj četvrtini, kada je zabila tri gola, no bilo je prekasno, te su ostali bez finala, piše Sportklub.

Tucakovi izabranici su ovim porazom propustili osigurati i vizu za Olimpijske igre, koju će morati tražiti drugdje, a u Južnoj Koreji čeka ih još utakmica za treće mjesto gdje igramo protiv poraženog iz dvoboja Mađarske i Italije.