Šok za United: Sheffield uzeo 3 boda na Old Traffordu

Nije se dugo Manchester United mogao pohvaliti prvim mjestom, a ono bi mu dodatno moglo i pobjeći.

United je u sklopu 20. kola Premier lige upisao veliki kiks te je poražen kod kuće protiv Sheffielda koji je posljednji i kojem je to tek druga pobjeda sezone.

Nije dobro United krenuo niti je dobro odigrao, a to je prvi kaznio Kean Bryan iz udarca iz kuta u 23. minuti. Blijedi United je dugo čekao na izjednačenje koje je stiglo u 64. preko Harryja Maguirea. Stoper Manchestera je također bio precizan nakon kornera.

Umjesto da dođe do preokreta, obrana Uniteda još jednom kapitulira, i to u 74. minuti kad Oliver Burke iz dobre pozicije gađa, a lopta se od bloka odbija i vara Davida de Geu za 2:1 i pobjedu. Sheffield je na osam bodova, dok je United na 40, piše Sportnet.hr.

City bježi jedan bod uz utakmicu manje, a priliku za preskočiti United je propustio Leicester koji je na gostovanju kod Evertona odigrao 1:1. James Rodriguez je domaćina doveo u vodstvo u 30. minuti, a bod za Leicester je spasio Youri Tielemans u 67.

Bez pogodaka su odigrali Brighton i Fulham, a bez pogodaka je prošao i debi Thomasa Tuchela na klupi Chelseaja. Nijemac je tek stigao i nije mogao učiniti mnogo, Chelsea je opet bio tupe oštrice protiv Wolvesa. Mateo Kovačić je odigrao 90 minuta. U prvom susretu dana je Burnley preokrenuo Aston Villu te je slavio s 3:2.