Slovenci nastavili s pobjedama, na startu drugog kruga srušili Island

Slovenija je u četvrtom nastupu na rukometnom Euru upisala i četvrtu pobjedu – s 30:27 bili su bolji od Islanda.

Dean Bombač bio je najbolji u Sloveniji s devet golova, dok je Islanđane predvodio Bjarki Mar Elisson sa šest pogodaka, prenosi Gol.hr.

Slovenci su odlično otvorili utakmicu, nakon prvih 10 minuta imali su vodstvo 7:2. Island se vratio u utakmicu i pred kraj poluvremena dvaput poveo, ali Slovenci su ipak otišli na odmor s prednošću 15:14.

Island do kraja utakmice nije uspio preokrenuti; Slovenija je u nastavku održavala prednost koja je najviše iznosila pet golova razlike.

Slovenci su ušli u drugi krug s maksimalne tri pobjede, uključujući i trijumf protiv domaćina Švedske. Sjedeći izazov im je Mađarska u nedjelju.

U skupini II od 18:15 susreću se Norveška i Mađarska, a od 20:30 Portugal i domaćin Švedska.