Sloboda preko Željezničara do finala Kupa BiH

Nogometaši Slobode plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Sloboda je u uzvratnom susretu polufinala u srijedu navečer na Tušnju pobijedila Željezničar s 3:1 (2:0). Tuzlaci su slavili i u prvom susretu polufinala na Grbavici s 2:1 te su s ukupnih 5:2 zasluženo izborili plasman u finale Kupa BiH.

Tuzlanska momčad u potpunosti je nadigrala peterostrukog osvajača Kupa BiH i s dvije pobjede u polufinalu zaslužena izborio svoje peto finale.

Sloboda je veći dio susreta diktirala tempo i stvarala prilike, bez obzira na to što je uoči uzvrata imala prednost od jednog pogotka. S druge strane Željezničar je bio potpuno nemoćan u napadu bez gotovo ijedne ozbiljne prilike.

Od prve minute Sloboda je krenula potpuno ofanzivno i napravila nekoliko prilika, a u 28. minuti došla je u vodstvo. Zeba je izveo slobodan udarac s desne strane, u šesnaestercu Željezničara najviše je skočio Merzić i glavom prebacio loptu do usamljenog Kostića koji gotovo s gol linije ubacuje loptu u prazna vrata. Igrači Željezničara prosvjedovali su smatrajući da je pogodak postignut iz nedozvoljene pozicije, ali sudac Ognjen Valjić nije promijenio svoju odluku o priznavanju pogotka.

Odmah nakon primljenog pogotka trener Željezničara Edis Mulalić pojačao je napad i u igru uveo Đermanovića umjesto Zahirovića, što je rezultiralo nešto agilnijom igrom, ali i dalje bez većih prilika.

S druge strane, Sloboda je nastavila napadati i u 39. minuti preko Krpića doći do drugog pogotka te je praktično zapečatila sudbinu Željezničara.

Nastavak je donio sličnu igru kao u prvom dijelu. Sloboda je i dalje prijetila, dok je Željezničar bezuspješno pokušavao ugroziti vrata Pirića. U 62. minuti Mulalić je u igru uveo i trećeg napadača Thiaga, koji je zamijenio Bekrića. Unatoč potpuno ofenzivnoj igri “Plavi” s Grbavice nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti s obzirom na to da je obrana Slobode perfektno obavljala svoj posao.

U 79. minuti Tuzlaci dolaze i do trećeg pogotka, a strijelac je ponovno bio Kostić.

U zavrpnici susreta Željezničar je preko Stevanovića prvi put ozbiljno zaprijetio vratima Slobode, ali je vratar Pirić bio na mjestu. Odmah u sljedećem napadu dosuđen je jedanaesterac za Željezničar, a s ”bijele točke” precizan je bio Lendrić za konačnih 3:1.

Sloboda će u finalu igrati protiv Radnika, koji je u dvomeču polufinala bio bolji od Širokog. Uzvratni susret te dvije momčadi na Pecari završen je pobjedom Širokobriježana od 2:1, ali je Radnik zbog pogotka u gostima i pobjede od 1:0 u prvom susretu izborio svoje prvo finale Kupa BiH.