Sloboda pobjedom nad Borcem osigurala ostanak

Sloboda je pobijedila Borac 2:1 u susretu 31. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju na stadionu Tušanj u Tuzli.

Utakmica je za Tuzlake bila biti ili ne biti, a s pobjedom su gotovo i teoretski osigurali ostanak u Premijer ligi BiH.

Rudar iz Prijedora ima teoretsku šansu, ali je ona u domeni znanstvene fantastike jer im je potrebno da stignu Slobodinu gol-razliku, ali i da upišu obje pobjede, a Tuzlaci da izgube.

Mirsad Ramić u 14. minuti doveo je Slobodu u vodstvo nakon što je glavom pogodio na Beganovićev ubačaj iz kornera.

U 45. minuti Borac je izjednačio pogotkom Milana Vušurovića koji je iskoristio grešku domaće obrane.

Uslijedili su prosvjedi Tuzlaka, a crveni karton je pokazan treneru Gradimiru Crnogorcu.

Ramić je u 72. minuti svojim drugim pogotkom na utakmici na asistenciju Mladena Veselinovića donio ostanak Slobodi u ligi.