Sloboda izvukla pobjedu u Vrapčićima u zadnjim sekundama

Tuzlanska Sloboda odnijela je pobjedu iz Vrapčića pobijedivši Velež s 2:1 u 23. kolu Premijer lige.

Pobjeda Slobode, koja je s ova tri boda opet prva, očekivana je, međutim Tuzlaci su neočekivano teško došli do pobjede.

Sloboda je pobjedu 2:1 izborila u 96. minuti, točnije u šestoj minuti sudačke nadoknade kada je Veležov veliki otpor slomio Zajko Zeba.

Rođeni su tako doživjeli i osmi uzastopni prvenstveni poraz, no danas su zaslužili pobjedu. To su prepoznali i njihovi navijači koji su svoje ljubimce nagradili velikim pljeskom.

Velež je poveo u osmoj minuti. Novo Papaz izbio je sam ispred Kenana Pirića – njegov prvi udarac pogodio je stativu, a onda je Papaz iz drugog pokušaja postigao pogodak. Bio je to prvi gol Veleža još od studenog, te prvi domaći još od devetog gola i utakmice s Olimpicom u rujnu.

Domaći su izdržali sve do 41. minute kada je Sloboda napokon ugurala loptu u mrežu, a strijelac je bio Ivan Kostić.

U drugom poluvremenu gosti iz Slobode krenuli su po važna tri boda koja su ionako unaprijed upisali, no briljirao je Adnan Bobić. Veležov vratar zaustavio je sve moguće udarce Slobodinih igrača i do ludila doveo njihove nogometaše, ali i navijače, kojih je bilo stotinjak na stadionu u Vrapčićima.

Slobodine frustracije bile su na maksimumu u petoj minuti sudačke nadoknade kada je Damir Mehidić pogodio stativu, mo samo minutu kasnije Zajko Zeba glavom je pogodio Bobićevu mrežu za pobjedu koju su gosti proslavili kao da se radi o naslovu prvaka.

Na današnjoj utakmici domaća navijačka grupa Red Army proslavila je 35 godina postojanja, a domaći navijači u slavlju utakmicu dvaput su prekinuli, drugi put na više od 10 minuta.

Inače, ovaj susret, odigran pred oko tisuću gledatelja, imao je i humanitarni karakter, jer je dio prihoda od prodanih karata išao za liječenje Ernesa Džinovića.