Sloboda i Tuzla City podijelili bodove u gradskom derbiju

Nogometaši Slobode i Tuzle Cityja podijelili su bodove u subotu u gradskom derbi susretu na Tušnju u sklopu 18. kola Premijer lige BiH.

Konačan rezultat vrlo dobre utakmice za bh. prilike bio je 1:1, a sigurno niti jedna od ovih momčadi ne može biti sasvim zadovoljna s konačnim rezultatom. Jer Slobodi bi pobjeda značila u odmicanju iz donjeg dijela ljestvice, a Tuzla Cityju u daljnoj borbi za europska natjecanja.

Sloboda je povela u 20. minuti preko Amera Bekića, nakon nekoliko odbijanaca poslije ubacivanja lopte iz outa.

U drugom poluvremenu njihov gradski suparnik je krenuo znatno žustrije i to mu isplatilo odmah u 50. minuti. Nakon velike gužve u šesnaestercu crveno-crne momčadi, loptu je namjerno rukom zaustavio na putu prema golu Beganović.

Sudac Petrović je pokazao na bijelu točku, a Beganoviću je dao izravan crveni karton.

Siguran realizator s bijele točke bio je Vojo Ubiparip, a Tuzla je tako stigla do izjednačenja.

Tuzla je nastavila pritiskati, ali unatoč brojčanoj prednosti nisu uspijeli svladati starijeg gradskog rivala.