Slavlje Leipziga uoči Liverpoola, Olmo morao ponoviti jedanaesterac

U prvom susretu 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je slavio protiv Augsburga 2:1.

Bivši igrač zagrebačkog Dinama, Dani Olmo doveo je Leipzig u vodstvo u 38. minuti udarcem s bijele točke. Kazneni udarac izborio je Nordi Mukiele nakon prekršaja Reecea Oxforda.

Gostujući vratar Rafal Gikiewicz prvo je obranio Olmov udarac, no VAR sudac je odlučio da se izvođenje kaznenog udarca mora ponoviti zbog izlaska s linije Augsburgova vratara.

U završnici prvog dijela francuski veznjak Christopher Nkunku zabio je za 2:0. U drugom poluvremenu gosti su uspjeli postići počasni pogodak, a strijelac iz kaznenog udarca bio je Daniel Caligiuri, prenosi HRT.

Leipzig se ovom pobjedom približio vodećem Bayernu na četiri boda zaostatka, no Bavarci imaju susret manje. Nakon trijumfa na Svjetskom klupskom prvenstvu u Kataru, Bayern će se domaćim obavezama vratiti u ponedjeljak dvobojem protiv Arminije. Za Augsburg je ovo bio šesti poraz u zadnjih sedam utakmica.

Pred RB Leipzigom je sada dvoboj osmine finala Lige prvaka protiv Liverpoola 16. veljače.