Škoti uzeli bod Enlezima na Wembleyu i ostali u igri za prolaz skupine

Engleska i Škotska remizirale su u drugoj utakmici drugog kola skupine D na Europskom nogometnom prvenstvu uz rezultat 0:0.

Englezi su bili veliki favoriti u ovom dvoboju, ali Škoti su pokazali da mogu biti jako neugodni i da mogu ozbiljno zaprijetiti.

Iz prvog dijela vrijedi sjajnu prigodu Adamsa iz četvrte minute u kojoj su Škoti mogli povesti, ali njegov udarac izblokiran.

Također treba izdvojiti udarac Jonesa nakon udarca iz kuta kada je pogodio vratnicu škotskog gola, a drugoj strani O’Donnell je odlično zaprijetio iz voleja, ali Pickford je sjajno obranio.

Englezi su u nastavku bili opasniji i konkretniji, ali nisu uspjeli svladati Marshala i ostalo je na kraju bez pogodaka u otočkom derbiju.

Englezi s ovim bodom izjednačeni na vrhu skupine s Česima i s njima će odlučiti o prvom mjestu, dok će Škotska i Hrvatska u posljednjem kolu tražiti pobjedu u međusobnom pobjedu te se nadati barem trećoj poziciji u skupini, jer će četiri boda vjerojatno biti dovoljna za prolaz.