Sjajni Zrinjski slavio protiv Sarajeva na Koševu

Nogometaši Zrinjskog su u derbiju 3. kola Premijer lige BiH na Koševu s 2:0 pobijedili Sarajevo.

Prvo je zaprijetilo Sarajevo preko Fanima čiji je udarac otišao pored gola. Zrinjski je odmah uzvratio preko Juranovića koji se oslobodio čuvara na lijevoj strani i šutirao, ali je Dizdarević bio siguran.

Plemići u 14. minuti propuštaju veliku priliku za vodstvo. Nakon dobre akcije iz kornera lopta je Kurdića pogodila u ruku, a sudac Elvis Mujić pokazao je na bijelu točku. Bilbija je pokušao panenkom iznenaditi Dizdarevića, ali je golman Sarajeva pročitao njegovu namjeru i obranio jedanaesterac.

Goste promašeni jedanaesterac nije puno poremetio, te su nastavili s napadima. Ćorluka je u 21. minuti ubacio dobru loptu za Bilbiju čiji udarac odlazi malo pored stative.

Napadi Zrinjskog isplatili su se u 24. minuti. Bašić je dobro ubacio s lijeve strane za Tičinovića koji glavom pogađa za zasluženo vodstvo gostiju.

Sarajevo je pokušalo uzvratiti preko Cmiljanića i Fanima, ali su njihovi udarci završili pored Kukićevog gola.

Zrinjski u 35. minuti dolazi do drugog gola. Nakon jedne lijepe akcije Bilbija je petom sjajno ostavio loptu za Bašića koji pogađa za 2:0.

U 41. minuti Bodul je ubacio iz kornera, a Bagarić glavom loptu prebacio preko gola. To je bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu.

Početkom drugog dijela Sarajevo je imalo dobru priliku za smanjenje rezultata, ali je Šabanović šutirao preko gola. Na drugoj strani je odmah u sljedećem napadu uzvratio Bilbija čiji udarac također odlazi preko gola.

Plemići u 56. minuti propuštaju veliku priliku za treći pogodak. Bekić je ubacio za Tičinovića koji je izbjegao zaleđe, ali je šutirao pravo u Dizdarevića.

Zlomislić je u 62. minuti, odmah po ulasku u igru, zaprijetio sa 16 metara, a lopta odlazi malo pored stative.

Sarajevo je u 81. minuti ostalo i s igračem manje. Dupovac je dobio izravni crveni karton zbog ružnog starta na Bašiću.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Zrinjski dolazi do zaslužene pobjede.

Sarajevo u sljedećem kolu gostuje kod Rudara, dok će Zrinjski ugostiti Željezničar.

FK SARAJEVO: Dizdarević, Šabanović, Dupovac, Kurdić, Pidro (od 46. minute Sušić), Đokanović, Palić, Bodul (od 83. minute Trako), Bagarić (od 65. minute Ahmetović), Fanimo (od 65. minute Kobiljar) i Cmiljanić.

HŠK ZRINJSKI: Kukić, Bekić, Jakovljević, Barišić, Ćorluka, Bašić (od 85. minute Malekinušić), Kamenar (od 61. minute Zlomislić), Savić, Tičinović (od 79. minute Gadže), Juranović i Bilbija (od 85. minute Mašić).