Sjajni Ljubušak David Mandić: Krilo RK Zagreba o kojemu će još puno govoriti

David je pokazao kakvo je pojačanje za nas, a bio bi pojačanje za bilo koju momčad u Ligi prvaka. To vam mogu sa sigurnošću reći jer sam vidio što taj dečko može, rekao je nakon velike pobjede RK Zagreba u Flensburgu, kapetan Zlatko Horvat.

Kapetan je ponovno odigrao sjajnu utakmicu, zabio sedam golova, igrao i na desnom vanjskom kad je trebalo, vukao kontru i polukontru, no apsolutna zvijezda pobjede u Njemačkoj bio je njegov kolega s druge strane, mladi Ljubušak David Mandić (21).

Mladi hrvatski reprezentativac zabio je osam komada (sve iz igre, uz samo jedan promašaj) jednom od najboljih golmanskih dvojaca u Bundesligi (Burić – Bergerud), ali i obranom potpuno izludio desne vanjske Flensburga, prenosi Dnevni list.

David je krilo kakvih u svijetu jednostavno nema. Moćan u obrani, brz, snažan, siguran u napadu i samo je pitanje vremena kad će europski velikani poludjeti za njim.

Vidio sam kako zna igrati obranu, kako je motiviran, kako trenira, kako se odnosi prema radu, sve pozitivno o njemu. Bit će sigurno još njegovih dobrih utakmica, drago mi je da je u našoj momčadi, kaže iskusni hrvatski reprezentativac Zlatko Horvat.

David je ljetos stigao iz ljubuškog Izviđača i odmah dominantno zauzeo svoje mjesto na lijevom krilu iako je tamo i odlični Valentino Ravnić.

Lino Červar mjesecima već ponavlja da će u Zagrebu pokušati pripremati igrače za reprezentaciju, želi imati na oku neke “klince” od kojih će u budućnosti napraviti igrače za velike medalje, a upravo je Mandić najbolji primjer toga.

Jer kad ovakav pomlađeni Zagreb po prvi put u povijesti pobijedi u Flensburgu, onda se doista s razlogom imamo pravo nadati da bi sezona pred nama mogla biti doista lijepa bez obzira što ćemo zasigurno gledati i poneki kiks, pad, neuspjeh…

Ma ja sam presretan pobjedom, ovo mi je prvi put da sam dobio u Flensburgu. Znamo što smo propustili protiv Szegeda i mislim da je to bio okidač da sami sebi pokažemo što možemo. Ovdje smo držali razinu igre tijekom cijele utakmice i to je glavni razlog pobjede. Vratili smo izgubljeno protiv Szegeda. Sezona je počela dobro, pokazali smo našu snagu i moramo ovako nastaviti, kaže Horvat te secira pobjedu i ističe još jednog junaka:

Jako smo dobro igrali u prvom poluvremenu, no nedostajala nam je mala podrška vratara. Uvijek su bili tu negdje na tim loptama, no nisu imali sreće. No vratilo se Kastelicu u drugom poluvremenu, branio je i što je i što nije trebalo, pohvalio je kapetan Zagrepčana slovenskog vratara.

Urh je u prvom poluvremenu bio neprepoznatljiv, a bez njegovih obrana Zagreb je na poluvrijeme otišao sa 16-16. No kad se Kastelic razbudio u drugom dijelu, sve je bilo puno lakše.  Utakmicu je završio s 12 obrana i potpuno zasjenio Bergeruda (9 obrana).

Sjajnu utakmicu odigrao je i Ivan Sršen. Desni vanjski na posudbi iz Nexea zabio je sedam golova iz osam udaraca, a kad smo već kod novih igrača Zagreba u lijepom se svjetlu predstavio i srednji vanjski Arber Qerimi. Zabio je četiri gola, imao šest asistencija i prilično ubrzao napad Zagreb.

Rukometaši PPD Zagreba srušili velikana u Ligi prvaka!