Sjajni Hezonja ispisao povijest: Prvi stranac u Knicksima s triple-double učinkom

Dario Šarić bio je jedan od prvih strijelaca u pobjedi Minnesota Timberwolvesa, Mario Hezonja upisao je triple-double na gostovanju Knicksa kod Rocketsa, dok je jednu od najslabijih utakmica sezone odigrao Bojan Bogdanović u porazu od Boston Celticsa…

U vrlo važnoj utakmici, u borbi za četvrto mjesto, do pobjede su stigli Boston Celticsi koji su slavili na gostovanju kod Indiana Pacersa sa 117:97. Bila je to prilično jednosmjerna utakmica koju su Celticsi prelomili tijekom druge i treće četvrtine, a na ulasku u posljednjih 12 minuta imali 17 koševa viška (91:74).

Sjajan je bio Gordon Hayward koji je susret zaključio s 21 poenom bez ijednog promašaja (9/9) čime je postao prvi igrač Celticsa od Kevina McHalea koji je prebacio 20 koševa uz stopostotan učinak. Uz Haywarda, Jayson Tatum dodao je 22 koša i sedam skokova.

Jednu od lošijih utakmica nakon dugo vremena odigrao je Bojan Bogdanović koji je dodao četiri poena (1/5 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 2/2), tri skoka i dvije asistencije. Najbolji je kod Pacersa bio Myles Turner s 15 koševa i sedam skokova, piše Sportnet.rtl.hr.

Iako je već nakon dvije četvrtine bilo jasno tko će doći do pobjede u utakmici između Houston Rocketsa i New York Knicksa, to nije spriječilo Marija Hezonju da dođe do prvog triple-double učinka karijere. Hrvatski košarkaš startao je na poziciji razigravača te u utakmici koju je njegova momčad izgubila sa 120:96, u tri statističke kategorije bio dvoznamenkast.

Za 42 minute na parketu susret je zaključio sa 16 koševa (6/9 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 4/6), 16 skokova i 11 asistencija čime je postao prvi strani igrač u povijesti Knicksa koji je upisao triple-double te ujedno prvi Hrvat od Tonija Kukoča kojem je to pošlo za rukom.

Dodajmo i to kako je Rocketse do pobjede predvodio James Harden s 28 poena, osam skokova i osam asistencija, dok su po 13 koševa dodali Kenneth Faried (pet skokova) i Eric Gordon.

Težak poraz, u smislu smanjivanja šansi za doigravanje, upisao je Miami Heat koji je izgubio na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa sa 111:109. Na ulasku u posljednju četvrtinu gosti su vodili s 93:92, ali Wolvesi su polako okrenuli i stigli do šest koševa viška. Prednost su uspjeli sačuvati do kraja, iako je Miami imao šut za pobjedu, no Dwyane Wade nije bio precizan.

Dario Šarić susret je zaključio kao jedan od prvih strijelaca svoje momčadi s 19 poena (4/6 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 5/5), sedam skokova i pet asistencija za nešto manje od 29 minuta na terenu. 19 koševa dodao je i Gorgui Dieng, dok je Andrew Wiggins dodao 18 poena.

Dwyane Wade s 24 koša predvodio je Heat, Dion Waiters dodao je 22 poena, a po 15 koševa James Johnson (pet asistencija) i Goran Dragić (sedam skokova, devet asistencija, četiri ukradene lopte).