Sjajni Dario Drežnjak sa Zadrom poveo u finalu protiv Cibone

Zadar je odnio pobjedu u prvoj utakmici finalne serije doigravanja HT Premijer lige, u Domu Dražena Petrovića bio je bolji od Cibone sa 77:70.

Iako je Cibona ušla odmornija u finalnu seriju, imala je više vremena za pripremu utakmice, nije morala na put, ništa od toga nije uspjela iskoristiti i Zadar je stigao do pobjede u prvom susretu u Zagrebu te oduzeo Ciboni prednost domaćeg parketa.

Kod Cibone nije problem bio u energiji već u vrlo lošoj šuterskoj večeri i nizu krivih odluka koje su donosili njeni igrači. Zadar je to znao kazniti iako je dosta rano ostao bez ozlijeđenog Jordana dok je Mavra već u drugoj dionici došao do treće osobne pogreške.

Od samog početka gosti su krenuli bolje. Poveli su vrlo brzo 7:0, a Cibona je do prvog izjednačenja na susretu došla dvije i pol minute prije kraja prvog poluvremena tricom svog ponajboljeg igrača u ovoj utakmici Danka Brankovića da bi prvi put povela zakucavanjem Nakića iz polukontre za 43:42 na odmoru, piše Sportnet.

U drugom dijelu ponovno je Zadar vratio stvari na svoju stranu. Serijom 7:0 poveo je 54:49 i Cibona je ponovno bila u situaciji da mora hvatati zaostatak.

Sredinom zadnje dionice uspjela je ponovno doći do poravnanja, međutim završnicu je Zadar odradio odlično u kojoj je bitnu tricu pogodio Dario Drežnjak. Serijom 11:0 prelomio je utakmicu u potpunosti i otišao do pobjede.

Apsolutno zaslužena pobjeda Zadra koji je igrao pametnije, racionalnije i izgledao je definitivno dosta bolje nego Cibona u ovom prvom susretu. Ukoliko Zadrani upišu i drugu pobjedu u Zagrebu, serija će biti praktički riješena.

Najbolji kod Zadra bili su Trevor Thompson s 15 poena i devet skokova, Justin Carter s 13 poena šest skokova i šest asistencija te Dario Drežnjak s 12 poena i devet skokova.

Kod Cibone Danko Branković ubacio je 16 , dok je Mateo Drežnjak upisao osam poena.