Sjajni Bogdanović predvodio Utah do šeste pobjede zaredom

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović imao je odličnu večer u NBA ligi.

Bogdanović je s 35 koševa (šut iz igre 11/21, trice 3/9, slobodna bacanja 10/10) za 33:16 minuta provedenih u igri bio prvi strijelac Utah Jazza u gostujućoj pobjedi od 128:126 protiv New Orleans Pelicansa.

Utah je u New Orleansu stigao do šeste uzastopne pobjede, a 11. u posljednjih 12 nastupa. U neizvjesnoj završnici goste je u vodstvo 128:126 doveo Donovan Mitchell 1:12 minuta prije kraja, a potom više nijedna momčad nije uspjela zabiti koš. Posljednju priliku za domaće imao je Brandon Ingram, ali njegovo polaganje za produžetak spriječio je Rudy Gobert.

Uz Bogdanovića u sastavu Jazza istaknuli su se još i Joe Ingles sa 22 poena, Mitchell s 19 koševa te Rudy Gobert koji je upisao 19 skokova (uz devet koševa), dok je najbolji kod Pelicansa bio Brandon Ingram s 35 koševa.

Sjajnu večer imali su i srpski reprezentativac Nikola Jokić te Slovenac Luka Dončić. Jokić je u 123:115 gostujućoj pobjedi Denver Nuggetsa protiv Atlanta Hawksa postavio novi rekord karijere ubacivši 47 koševa.

Luka Dončić je u 118:110 domaćem uspjehu Dallas Mavericksa protiv Chicago Bullsa ostvario “triple-double” učinak upisavši 38 koševa, 11 skokova i deset asistencija.

San Antonio Spursi uspjeli su na svom parketu svladati vodeći sastav lige Milwaukee Buckse sa 126:104 nanijevši im tek sedmi poraz u sezoni. DeMar DeRozan sa 25 pogodaka predvodio je Spurse, dok je Giannis Antetokounmpo sa 24 poena i 12 skokova bio prvo ime Bucksa. Luka Šamanić nije nastupio za domaće, kao ni Dragan Bender za goste.