Sjajna Zrinka Ljutić ostvarila plasman karijere

Sjajna Zrinka Ljutić (18), aktualna svjetska juniorska prvakinja u slalomu, ostvarila je najbolji plasman seniorske karijere u Svjetskom kupu.

U zadnjem slalomu sezone u Courchevelu završila je na petom mjestu i tako ujedno ostvarila najbolji plasman hrvatskog ženskog skijanja još od Ane Jelušić 2009. godine i njenog četvrtog mjesta u Garmischu.

U prvoj vožnji krenula je zadnja od 25 skijašica, koliko ih je u subotu nastupilo, i izborila deveto mjesto. Unatoč drugoj vožnji s par grešaka, bila je dovoljno brza da preuzme vodstvo i na kraju bude peta.

Fantastičnom je drugom vožnjom svoju prvu slalomsku pobjedu ostvarila Slovenka Andreja Slokar, za kojom je Ljutić zaostala sekundu i 22 stotinke.

Mjesto na postolju izborile su i Lana Duerr (+0.48) te Petra Vlhova (+0.81), osvajačica Malog kristalnog globusa u ovoj disciplini. Između postolja i Zrinke Ljutić ugurala se samo još jedna Slovenka, Ana Bucik (+1.04).

Druga hrvatska predstavnica, Leona Popović, imala je startni broj 12, no nije uspjela završiti prvu vožnju.