Sjajna uvertira Dinamovih juniora: Plavi mladići remizirali s moćnim Cityjem

Juniorska momčad Dinama remizirala je s Manchester Cityjem 2:2 na gostovanju u 2. kolu Lige prvaka. Sjajna uvertira u večerašnji okršaj seniora na Etihadu.

Bravo za dečke Igora Jovićevića! Nakon pobjede nad Atalantom, danas su uzeli veliki bod u Manchesteru protiv iznimno talentiranog suparnika! Junak utakmice bio je centarfor Leon Šipoš, a blistala je ‘desetka’, ogromni potencijal Tomslav Krizmanić, momak kojeg je htio dovesti Milan a jučer ga je pratila Barcelona. Očito, za prvo mjesto u skupini, boriti će se City i Dinamo, pišu Sportske novosti.

Ono što je važno za društvo iz Maksimira, opet imaju sjajnu generaciju, dečke koji obećavaju i koji su sposobni za velika djela. Sjajno radi ta Dinamova škola…

Mladi Dinamovci krenuli su u otvoreni okršaj s Citiyem od prve minute. Bez straha i hrabro. Prvu priliku na utakmici stvorili su Jovičevićevi dečki. Tomislav Krizmanić je sjajno centrirao, Leon Šipoš je nebeski visoko skočio, odlično pucao s glavom s nekih osam metara, ali vratar Bazunu je nevjerojatnom obranom sačuvao svojju mrežu. Bila je to obrana utakmice.

Kako to obično biva, nakon toga zabili su domaći. Rogers je opalio iskosa po vratima, Josipović je obranio, ali se lopta odbila baš do kapetana Doyla koji je izblizine šalje u mrežu. Nakon pogotka domaćini su djelovali opasnije, nekoliko situacija pred golom Josipovića bile su podosta dramatičnog tipa. Međutim, Plavi su brzo došli s sebi, trenutak majstorstva Antonija Marina koji je probio bok i asistirao, te suverena egzekucija Leona Šipoša poravanali su stvari.

Kako li je samo Šipoš, onako šukerovski lopti smjestio u ‘malu mrežicu’. Šipoš je jučer bio sjajan, konačno upravo je on u smiraj ut. Ono što nije bilo dobro jest činjenica da je City dosta često lagano probijao obranu Modrih. Rogers, taj sjajni krilni igrač kojeg je City kupio od West Bromwich Albiona za četiri milijuna funti, jako je mučio Tina Hrvoja, probijao je stranu, bio permanentna opasnost. S druge strane, Roko Jurišić imao je također ogromnih problema s Jaydenom Braafom. Krilni igrači Citiya stvarali su veliki nered u Dinamovoj obrani, a onda je teško bilo i stoperima, Gvardiolu i Šutalu. Znalo se da su krila Manchestera najbolja i najopasnija, ali nije se tu moglo previše napraviti, jednostavno, dečki su jako, jako talentirani. Imali su Modri neviđenu sreću u konačnici prvog poluvremena, kad je Braaf gurnuo Poveda u zicer, ali je ovaj promašio nemoguće, s par metara je lopti poslao iznad grede.

Nakon toga, vratar Josipović je loše ispucao loptu, Doyle ju je zahvatio glavom se nekih 18 metara, kranula je ka praznoj mreži, ali je Josipović ipak nekako uspio dotrčati i zasutaviti je na gol-liniji. U posljednjoj minuti prvog poluvremena, domaćin je ipak zabio pogodak. Izveden je korner, Josipović je odbio loptu, Bernabe je opalio, lopta se odbila od travnjaka, preskočila sve i završila i mreži. Kad se krenulo s centra sudac je odsvirao kraj poluvremena. Nikad nije dobro primiti pogodak, ali kad lopta uđe u mrežu u posljednjim sekundama, onda je sve još bolnije.

Početkom druge dionice, odlični Doyle je iz slobodnog udarca s nekih 25 metara uzdrmao gredu. U drugom dijelu bilo je nešto manje zgoda za pogodak nego u prvom, Modri su se nekako ustabilli u defenzivi, ali s druge strane, nisu previše prijetili prema naprijed. Do briljante akcije za poravnanje. Izvrsni Krizamnić je prebacio lopti do prvog igrača utakmice Šipoša koji je pretrčao obranu Citiya i zabio!

U drugoj utakmici skupine Atalanta i Šahtar su također odigrali 2-2.

Nakon dva kola City i Dinamo imaju po 4 boda, a Šahtar i Atalanta po 1.

U sljedećem kolu 22. listopada Dinamo gostuje kod Šahtara. Dvije prvoplasirane momčadi iz svake skupine prolaze dalje.