Sjajna utakmica Ajaxa i Juventusa završila bez pobjednika, Barcelona slavila protiv Manchester Uniteda

Barcelona ostvarila povijesnu pobjedu na Old Traffordu 1:0, a rezultatom 2:2 završili su utakmicu Ajax i Juventus.

Barcelona je od prve minute preuzela kontrolu nad loptom, ali prvu priliku imali su domaći igrači kada je Marcus Rashford šutirao iz slobodnog udarca, no njegov udarac odlazi pored gola Ter Stegena.

Ipak, u 13. minuti Barcelona je stigla u vodstvo. Loptu je u kaznenom prostoru primio Lionel Messi, sjajno je uočio Luisa Suareza na drugoj stativi, pronašao ga, a Urugvajac uz pomoć Shawa kojem je upisan autogol postiže pogodak za vodstvo Blaugrane, piše Klix.ba. U prvi mah sudac je svirao zaleđe, ali uz pomoć VAR-a donesena je odluka da se nije radilo o nedozvoljenoj poziciji i gosti su počeli sa slavljem.

Do kraja prvog poluvremena bilježimo još jednu veliku priliku za Barcelonu, ali udarac Coutinha s vrha kaznenog prostora nogom brani De Gea.

Manchester United je puno angažovanije ušao u drugo poluvrijeme i konstantno su napadali prema golu Barcelone. Veliku priliku imao je Rashford u 50. minuti kada je loše zahvatio loptu. United je pokušavao, često su dolazili do kaznenog prostora Barcelone, ali nedostajalo je završno dodavanje kako bi se ozbiljnije ugrozio gol gostiju.

Sljedeću veliku priliku imao je Luis Suarez kada je izašao sam ispred Davida De Geae, ali njegov izuzetno loš udarac otišao je pored gola.

Do kraja susreta obje momčadi imale su nekoliko opasnih napada, no nijedan od njih nije realiziran i susret je na kraju završen pobjedom gostiju od 1:0.

Juventus je napadački krenuo prema golu Ajaxa i već na samom početku, odnosno u 2. minuti, Bernardeschi je snažno šutirao s distance, ali njegov šut odlazi malo preko gola domaćeg gola.

Ajax se brzo oslobodio početnog pritiska prvaka Italije, a prvi put su zaprijetili u 18. minuti kada je Ziyech sjajno šutirao s distance, ali mu je Szczesny još ljepše to obranio i izbio loptu u korner. Novu veliku priliku Ajax je imao u 23. minuti kada šutira Van de Beek, ali njegov udarac s nekih 14 metara odlazi malo pored gola.

Juventus je nakon toga vratio terensku inicijativu, Bernardeschi je još jednom prijetio u 37. minuti, a onda pred kraj prvog poluvremena Stara dama dolazi do vodstva.

Cancelo je fantastično centrirao s desne strane na pravom mjestu bio je neumoljivi Cristiano Ronaldo koji glavom matira domaćeg golmana i donosi veliko slavlje gostujućim igračima i navijačima.

Odmah na početku drugog poluvremena, Ajax stiže u vodstvo. Iz prvog napada u nastavku meča lopta je stigla do Neresa, a ovaj igrač nakon što se oslobodio svojih čuvara lijepo pogađa i poravnava na 1:1.

Nakon gola za poravnanje, Ajax je u potpunosti vladao terenom i bio je puno bolji tim od Juventusa, no nikako nisu uspjevali pronaći način probiti izuzetno dobro postavljenu odbranu talijanskog kluba.

Ajax je imao dobru priliku u 81. minuti kada je udarac Jurgena Ekkelenkampa odbranio Wojciech Szczesny, a odmah je zaprijetio i Juventus na drugoj strani kada je Douglas Costa propustio dobru priliku za Staru damu.