Sjajna asistencija Rakitića u pobjedi Barcelone, Getafe u igri za Ligu prvaka

Nogometaši Barcelone slavili su 3:1 protiv Rayo Vallecana preokretom i vratili sedam bodova prednosti ispred Atletico Madrida u utrci za naslov prvaka.

Ivan Rakitić ušao je u igru u nastavku utakmice i nakon svega nekoliko minuta lijepo asistirao Luisu Suarezu za treći pogodak Barcelone, prenosi Gol.hr.

Barcelona je na Nou Campu slavila protiv pretposljednje momčadi lige, koja je ipak prva povela na utakmici. Strijelac je bio De Thomas u 24. minuti.

Barcelona je dugo lomila otpor davljenika, a prvi pogodak zabio je Pique u završnici prvog poluvremena na asistenciju Messija. Argentinac je početkom nastavka doveo Barcelonu u vodstvo udarcem s bijele točke, dok je Suarez postavio konačan rezultat nakon asistencije Ivana Rakitića u 82. minuti. Samo dvije minute ranije hrvatski je reprezentativac ušao u igru.

Atletico je na svojoj Wandi s minimalnih 1:0 porazio Leganes pogotkom Saula u 50. minuti. Saulov penal je obranio vratar Leganesa, no lopta se sretno odbila do veznjaka Atletica. Utakmicu je za sastav iz Madrida započeo Nikola Kalinić, koji je izašao iz igre u 73. minuti.

Sljedeći tjedan Atletico brani prednost od 2:0 kod Juventusa, dok Barcelona na svom stadionu dočekuje Lyon nakon 0:0 u prvoj utakmici.

Getafe je kao domaćin pobijedio Huescu s 2:1 i ostao na visokom četvrtom mjestu. “Fenjeraš” Huesca je povela preko Gallega (35), a Getafe je uspio preokrenuti pogocima Jaime Mate (50-pen, 70).

Getafe je ostao četvrti s 45 boodva, tri manje od Reala, dok je Huesca s 22 boda zadnja.