Sixersi i Raptorsi prizemljeni na startu doigravanja

Sixersi su s velikim nadanjima i najavama ušli u doigravanje, a odmah u prvom susretu na svom parketu upisali su poraz. Brooklyn Netsi imali su drugačije planove i upisali su pobjedu 111:102.

Šut za tricu 3/25, 13 promašenih slobodnih bacanja, pregledavanje po mobitelu na klupi tijekom susreta i u konačnici poraz, Sixersi će itekako biti pod udarom kritika do drugog susreta s Netsima.

Brooklyn je napravio ono po što je došao, stigao je do breaka i u sjajnom raspoloženju čeka nastavak doigravanja. U drugu utakmicu moći će ući potpuno opušteno, znaju što bi im donijela još jedna pobjeda u Philadelphiji i u kakvu bi ih poziciju dovela. Pritisak je potpuno na strani Sixersa koji nemaju pravo na krivi korak, a sada znaju i da za prolaz moraju barem jednom slaviti u New Yorku.

U utakmicu čak i nisu loše krenuli, ali su jako loše zatvorili prvu dionicu i u zadnjih dvije i pol minute Netsi su napravili seriju 12:0, preuzeli kontrolu nad susretom i doveli Sixerse u probleme.

Tijekom prvog poluvremena prednost Netsa u nekoliko navrata približila se i 20 poena razlike stoga su Sixersi još i bili zadovoljni sa zaostatkom od osam poena na odmoru nakon što je tricu sa sirenom za kraj prvog dijela ubacio jedini raspoloženi igrač domaćina Jimmy Butler.

Početak drugog dijela donio je dolazak Sixersa na 65:63 i činilo se da će se potpuno vratiti u susret, ali Netsi nisu izgubili glavu i ponovno su se odvojili. Neko vrijeme Sixersi nisu dopuštali potpuno odvajanje, bili su za petama Netsima, ali u završnici treće dionice gosti su ponovno pobjegli na dvoznamenkastu razliku i to je bilo to.

Butler je jedini pokazao spremnost i raspoloženost, susret je završio s 36 poena i devet skokova. Joel Embiid dodao je 22 poena i 15 skokova te pet blokada što fino zvuči, ali Embiid se bez veze raspucavao izvana, imao je tricu na 0/5 i kada se tu doda i Scottovih 1/8, Reddickovih 1/4, općenito loš šut za tricu Sixersa, jasno je gdje je ležao problem. Podbacio je Tobias Harris koji je bio potpuno nevidljiv, Ben Simmons također nije briljirao i od Sixersa se očekuje daleko više, prenosi Sportnet.hr.

Netsi su bili jako dobri predvođeni s 26 poena D’Angela Russella i 23 poena Carisa LeVerta dok je 12 poena i 16 skokova s klupe dodao vrijedni Ed Davis.

Nisu samo Sixersi podbacili na startu doigravanja, puno bolje nisu se proveli niti Raptorsi. Toronto je ugostio Orlando Magic i unatoč euforiji koja je zahvatila grad što se moglo vidjeti tijekom prijenosa s obzirom da je na nekim lokacijama u gradu organiziran ponovno javni prijenos utakmice, Orlando je ubio atmosferu.

Momčad koja je dramatično napredovala od prošle sezone, startala je pobjedom iako je Nikola Vučević bio prilično limitiran odličnom obranom Raptorsa prema njemu Domaćin je imao hendikep u šuterski očajnom izdanju Kylea Lowryja koji je završio susret bez poena sa šutom 0/7 iz igre.

Orlandu baš i nisu davane velike šanse bez obzira na dobru sezonu, ali odlično prvo poluvrijeme stavilo ga je u dobitnu poziciju. Magic je tijekom njega imao i 16 poena razlike, Toronto je bio potpuno izgubljen, ali uspio je uliti nadu serijom 8:0 kojom je završio prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu stvari su se promijenile. Domaćin je brzo uhvatio priključak, računajući i kraj prvog poluvremena, napravio je seriju čak 20:2 i preuzeo vodstvo. Dugo su Raptorsi održavali prednost, ali nisu uspjeli prelomiti rezultat na svoju stranu.

Ušlo se u neizvjesnu završnicu gdje je Toronto na ulasku u zadnju minutu poveo sa 101:99 da bi DJ Augustin poravnao na 101:101. Nakon promašene trice Marca Gasola, četiri sekunde prije kraja na drugoj strani tricu ubacuje Augustin. Imali su domaćini zadnji napad, produžetak je pokušao izboriti Kawhi Leonard, ali njegov šut za tricu bio je prekratak i Magic je slavio.

Augustin je ubacio 25 poena uz šest asistencija, Evan Fournier dodao je 16 poena, a Aaron Gordon deset poena i deset skokova. Kod Raptorsa Leonard je završio s 25 poena i šest skokova, a Pascal Siakam s 24 poena i devet skokova.