Širokom u 94. minuti presudio bivši igrač

Nakon eliminacije iz Kupa BiH, nogometaši Borca i Širokog Brijega otvorili su proljetni dio sezone u Premijer ligi BiH.

Slavili su domaćini minimalnim rezultatom, a jedini zgoditak postigao je bivši igrač Širokog Jakov Blagaić u 94. minuti susreta.

Domaći igrači bili su bolji u prvom poluvremenu stvorivši nekoliko dobrih prilika koje su propustili realizirati.

Već u 11. minuti Tatar se našao u odličnoj prilici. Nakon ubacivanja s lijeve strane ušao je u kazneni prostor, pucao s pet metara, ali pored gola.

Borac je imao još jednu priliku dvije minute poslije. Kulašin je uputio prizeman centaršut s lijeve strane, a Mašić je u posljednji trenutak izbacio loptu u korner ispred Lukića.

U 21. minuti zabilježen je i prvi pokušaj Širokobriježana. Ramić je pucao iz daljine, ali je poslao loptu visoko preko grede.

Već u sljedećoj minuti Borac je imao novu veliku priliku. Nakon ubačaja s desne strane, obrana Širokog Brijega na petercu je zaboravila na Jovu Lukića, koji glavom šalje loptu pored gola.

U 29. minuti požutio je prvotimac Širokog Brijega Ćavar nakon jednog prekršaja nad Pejovićem, što mu je treći akumulirani žuti karton zbog ćega neće biti na raspolaganju Ivici Barbariću u idućem kolu protiv Sarajeva.

Prvo poluvrijeme na Gradskom stadionu u Banjoj Luci završeno je bez pogodaka.

Drug poluvrijeme domaćini također bolje otvaraju. U 53. minuti Kulašin je pobjegao Kuprešaku, izašao ispred Josipovića, ali je vratar gostiju uspio obraniti njegov udarac.

Ponovno je bilo opasno pred vratima Širokog Brijega u 56. minuti kada je Predragović bio u prilici. Ninković je ubacio pred gol, a Predragović s 2-3 metra ne uspijeva poslati loptu u mrežu, otišlo je preko gola.

U 60. minuti prilika za Širokobriježane. Poslije ubačaja s lijeve strane, Valinčić je na sedam metara zahvatio loptu glavom, ali je Ćetković nogom uspio zaustaviti taj udarac.

U 72. Pejić je zaradio žuti karton pa ni njega neće biti u derbiju idućeg kola protiv Sarajeva.

Nogometaš Širokog Radić u 74. je minuti imao priliku. Obrana Borca ga je zaboravila u šesnaestercu, ali je Radić bio neprecizan.

Treba istaknuti i indicent od strane navijača Borca koji je dogodio u 80. minuti susreta. Bakljom su gađali vratara gostiju iz Širokog koji je samo pukom srećom izbjegao teže ozljede.

U centru pažnje je bio i sudac Mirza Kazlagić koji je podijelio sedam žutih kartona, a svojim odlukama je u nekoliko navrata izazvao bijes kod gostiju.

I kad je već izgledalo kako će utakmica završiti podjelom bodova, Borac je došao do pogotka u 4. minuti sudačke nadoknade. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je bivši nogometaš Širokog Jakov Blagaić.

Borac se ovom pobjedom poravnao sa Širokobriježanima. Široki je zbog bolje gol razlike drugi na ljestvici s 36 bodova, koliko ima i trećeplasirani Borac.

U idućem kolu Široki na svom terenu dočekuje Sarajevo, dok će Borac gostovati Veležu.

60 komentara

• Zanima me hoće li što konkretno poduzeti uprava Širokog nakon lopovluka u Banja Luci, koji se nije dogodio prvi put. Sjećam se kad je onal bivol Vranješ (sada u Slobodi) mučki u hodniku udario irača Đirokog Ikića (sada u Sarajevu).

• Borac bolji zaslužena pobjeda, u ove dvi utakmice ništa mi odigrali nismo i ovi što su dobili žute koda su namjerno ovo uradili da ne igraju protiv sarajeva

• Bezveze Široki, umalo bod da izvuku Al generalno negledljivo totalno…igra bez igre…puno puno sreće inače je komotno moglo biti 5,6 golova u našoj mrezi

• Bilo bi nezasluzeno da su uzeli bod.Ovakav kukavicluk i neuigranost.Jad a di je taj trener kog naivcine hvale.Borac je medju losijim ekipama u ligi i koga taj siroki moze dobit ako protivnik zeli bodove.Jadno je bilo gledati to mucenje i bezidejnost.Nije to nikakvo cudo jer ekipa nema nista.Nit od igraca a pogotovo onog kog su neki glupani hvalili kao trenera

• Ovo za sto je Josipovic golman dobio zuti karton i sto se Siroki krade i sudi se protiv njega sto je se izmakao od baklje da ga ne pogodi za to dobit zuti karton to smo jedino mogli gledat u sistemu juge na stetu Dinama kad bi igra protiv Hajduka,Zvezde,i Partizana kad bi god sudenje bilo posteno Dinamo bi pobjedio svakoga isto tako i sa Sirokim cim si pravi Hrvatski kršcanski klub jugići udbasi i partizanine te ne mogu ocima vidit stas.

• Pa jel vidiš i tekst od naših novinara kako je to mlako napisano ko da je sve to normalno.A četnik do četnika na utakmici.Sve je to politički smišljeno i odrađeno.PRORUSKI!! A naši šute da se nebi Dodiku zamijerili.Srbi su bezobrazan i naivan narod.Oni sve kroz nacionalizam gledaju isfrustrirani jer su uvijek gubili na bojnom polju.Daleko je to od sporta i nogometa.

• Šta će bit pokraden nisu šutnuli na go, a borac 15 puta pucao i treba da su izgubili s ovakom igrom, ustvari igre nije ni bilo ne pričajte gluposti o sucu, krivi su jedino igrači i trener i niko više

• Pročitajte na Klix bošnjački portal o utakmici,90% komentara je da je Široki teško pokraden od “poznatog”sudca,a na “našem”portalu izgleda da je Borac teško oštećen,jedan teški slučaj pljuje i štanca ,žalim mu obitelj za Široki

• Reče netko nisu imali šuta na gol,naravno da nisu kad im suci nisu dali igrati mislim da sve govori razlika između broja faula 4-23.
    Kako imati bilo šta kad ljudi prave faul na Radiću i sudac svira faul za Borac te daje ciljano žuti karton Marijanu da ne bi igrao derbi sljedeće kolo na Pecari,ajde molim te tko je imalo gledao utakmicu zna o čemu pričam.
    Dajte momcima podršku protiv Sarajeva.
    SVI NA PECARU!!!

• Smješna država,smješna liga.
    Evo ako necemo trenutno uzimat u obzir sto Široki zadnje 3 utakmice igra kao Mz Crne Lokve,bolesno je bilo gledat sta nam rafi sudacka postava na celu sa covjekom koji je poznat po svojoj potkupljenosti diljem Bih,..ocito je bilo i uvijek ce biti najmanje nogometa,tko jači taj tabači,SRAMOTA.

• Koji bolesnik li si samo ti koji ostavljas toliko zarazeni komentara.Ti si klinicki slucaj manijace zatucani,primjer 6:10,9:19,8:48 itd itd itd manijace slipljenji smrskani znas li zasto su tu di jesu.Na lijecenje i to ti je jedini stacionar i obavezno bez da pises jer si zamlacen i jadan

• Bila je katastrofa kada je retard tekucina ispala i ti se zametnuo.To je vidljivo po komentarima.Po cemu je sudac uticao na rezultat manijace.Nemaju igru nemaju trenera i to je cinjenica.Bat 8 klubova u ligi ima bolju ekipu i struku

• Cuj cilj je sarajevo u europi.Pa tko te skova takvog retarda i tko te izbaci koja bolesna vucara.8:48,,6:10 i bezbroj toliko zadrto bolesni komentara.Nemoj bar pisati smlacena nedovrsena jazavcino.Procitaj komentar 21:00 to ti je Sveto Pismo a zna se potpis strucno vidjenje.To ti je tocno kao i tvoja dg.

• Ekipa koju imaju je nivo Federalnog ligasa a trener je zalutao u nogomet.Poklon je 2 misto i to zna citava BiH.Zasto se zamjera strucnom kad pise istinu.

• Obecavali su tu skupstinu kluba i podizanje kluba.Zato je ta milostinja od bodova u 1 djelu sezone.Skupstina odrzana,europa vam je vec poklonjena.Di su igraci.Tko trenira i taj jad sto imate.Realno kvalitet je na razini sloge i leotara.Da svi klubovi igraju nogomet vi bi ispali iz lige.Nikada sarajevo nebi dovelo varesanovica za trenera da klub ima ambicija u ovoj sezoni.Velez isto tako.Sumnjam da ce i zeljo u europu jer klub nije za to.Imali bi i oni nekog trenera a ne onog kome ni preko granice nebi dali dozvolu.Mislim da je uz Zrinjski taj scenarij za borac siroki i tuzlu.Siroki i borac nemaju nista bolji kvalitet nego ga ima sloga i leotar.Jedan Igman koji ce vjerojatno ispasti iz lige je za njih prejak.

• jasam.navijsč.veleža
    ona nepravda u
    u banjaouci prelilaje
    čašu neki pišu da široki nije nijednom opuco loptu prema golu borca nijeim kazlagić dozvolijo uvjek presjeco napade.sjećatelise utakmice velež borac rukama izbacivali loptu u šesnaestercu.

• daje sudac katastrofa slazem se al ne samo sudac cizav nogometni savez sa vicom i beusom al nasa kukavička igra aprije bi rekao postavka igre barbarić samo cuva rezultat i u svakoj utakmici počnemo igrat posle negativnog rezultata

• Sudjenje lose a bez uticaja na rezultat.Ako nemas kvalitet onda ti ne moze sudac pomoc.Treba znat da su igrale 2 ekipe koje su sramota za ovu ligu.Treba im dati poklon pare od uefe da ta 2 kluba funkcioniraju.Imajh kvalitet za dno tabele u ovakvoj ligi kakva je.To je dokaz unistavanja i sramo enja ove lige.Da smo juce gledali Igman i Slobodu vise bi vidili od nogometa.Navodim ta 2 kluba zato sto sam uvjeren da imaju veci kvalitet a di se trenutno nalaze u ovoj cirkus ligi.Ovde pise sam par zatucanih koji su dovoljni sami sebi.To je moj zavrsni komentar za ovog jednog posebnog turbo jadnika koji razmnozava komentare.Cinjenica je jedna a to je da imaju igracki jad od kluba.Nista bolje nije ni treniranje i uigravanje tog jada.Svaki jad se moze malo i uigrat a ovde nema ama bas nista.Prihvatite istinu a ne optuzujte nekog da blati klub.

• Beli sam se svacega nacito ali ovo je definitivno najgluplji komentar sto ovde citam. U soku sam jos od te napisane gluposti da nemogu vise pisati.

• Za 6:10 i 8:48.Za 8:48 al za prvi komentar redom.Imaju 2 u isto vrime.Ti si zatucan,udaren,nepopravljivo ostecen i opcenito jedan sirov fals proizvod tako da daljnja obrada nije moguca.Uvjeren sam u istinost ove tvrdnje.napisao sam ti 2 satnice komentara a imas ih jos najmanje 20 koliko vidim.

• O cemu pise strucno vidjenje?Pa pise covik naucne,poucne komentare.Evo Rezultat utakmice igman zeljo ide u prilog tome.Cak nitko ne zeli ugrozit ta 2 prosijaka iza Zrinjskog.Strucno vidjenje je covik od koga ste ucili.Ja sam ljubomoran i molim ga da prestane uciti retardera.Jednog poznatog a vidim da ima jos 1 ako ne pise isti sa druge Id.adr.

• Izuzetno jaka ekipa je siroki.U gabeli na poluvremenu gube 3:0 i vrate se i jos trebali dobit utakmicu.Njima onakve utakmice trebaju i onakvo postavljanje kao velez u 2 pol.Ili kao sloboda u tuzli kad je bilo 3:0 za tu izuzetno jaku ekipu.Ili postavljanje svake ekipe koja je dosla na pecaru odradit utakmicu.Mi dica do 10 godina vidimo sve a sta tek stariji vidi koji nisu osinuti.

• hahahaha ovi pojedinci komentarišu utakmicu borac nk široki pogledajte snimak
    golman nk širokog pokušava izbjeći bakiju daga nepogodi kazlagić dajemu žuti karton.
    dase nije izmako pogodilabiga bakija u glavu izgorijobi kao novina.

• Gledaj Ja sam gledao taj fudbalski mec,necu tec u banja luci,na neki nacin taj duel.Pa gledaj igrale su 2 izuzetno jake ekipe na neki nacin u toj banja luci necu kazat tu utakmicu.Gledaj to su 2 europske ekipe i ici ce u europu necu kazat igrati te europske meceve na neki nacin u europske gradove.Gledaj Pa je u pravu ste te utakmice donose i neke pare na neki nacin novce necu kazat kad budemo igrali te utakmice.Gledaj pa sigurno mi smo siroki i zelimo to pretkolo na neki nacin tu utakmicu necu rec taj mec.Hvala vama