Clippersi i Kingsi odigrali drugu najefikasniju utakmicu u povijesti

Košarkaši Sacramenta svladali su, nakon dva produžetka, Los Angeles Clippers u gostima 176-175 čime je odigrana druga najefikasnija utakmica u povijesti NBA lige.

Rekordna utakmica tako i dalje stoji 370 poena košarkaša Detroita i Denvera tijekom 1983. godine, a tada je Detroit nakon tri produžetka pobijedio 186-184. LA Clippers i Sacramento su postigli 351 poen.

Sve je moglo završiti puno ranije jer su Clippersi imali 11 poena prednosti tri minute prije kraja. No, domaćinu je to bilo premalo kao i odlična izvedba Kawhija Leonarda koji je ubacio 44 poena uz odličan šut. Iz igre je Leonard gađao 16-22 uz 6-9 za tri poena.

Zapažen je bio i Paul George s 34 poena, 10 skokova i pet asistencija, dok je za Clipperse debitirao Russell Westbrook te je ubacio 17 poena uz 14 asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti. Hrvatski centar Ivica Zubac propustio je ovaj dvoboj zbog lakše ozljede lista noge.

Čak 26 trica ubacili su košarkaši Los Angeles Clippersa, od 45 pokušaja, ali ni to nije bilo dovoljno domaćinu kako bi izbjegao poraz, javlja Hina.

Sacramento su do pobjede vodila dvojica košarkaša koja su zabila iznad 40 poena u ovom ludom susretu. Malik Monk je ubacio 45, a De’Aaron Fox 42 uz 12 asistencija.

Milwaukee je upisao trinaestu pobjedu u nizu nakon uvjerljivog domaćeg slavlja protiv Miamija od 128-99 premda je najbolji njegov igrač Giannis Antetokounmpo odigrao samo šest minuta. Dogodila mu se ozljeda koljena.

Prvi strijelac domaćeg sastava bio je Jrue Holiday s 24 poena, a tome je dodao pet skokova i sedam asistencija.

Četvrtu pobjedu u nizu upisao je New York koji je u gostima svladao Washington 115-109.

Sjajnu je utakmicu odigrao Julius Randle koji je postigao 46 poena uz 16-29 šut iz igre, kao i 7-14 za tri poena.

Niz od šest poraza prekinuo je Chicago uvjerljivim slavljem protiv Brooklyna od čak 131-87.

U svim četvrtinama Chicago je zabio 30 i više koševa, a prvo ime susreta bio je Zach LaVine koji je ubacio 32 poena.

Osmi poraz u nizu upisao je Houston kojeg je prvak Golden State pred svojim navijačima pobijedio 116-101.

Domaćin je slavio bez Curryja, Greena i Wigginsa, a do pobjede su Golden State vodili Klay Thompson koji je ubacio 42 poena, uz 12-17 za tricu te Jordan Poole koji je uz 15 poena imao i osam asistencija, prenijela je Hina.