Širokobriježanke razbile Mostar s velikih 8:0

Nogometašice Širokog Brijega s velikih 8:0 slavile su na stadionu Bjelopoljca u Mostaru protiv posljednjeplasiranog ŽN/FK Mostara u susretu šestog kola Prve ženske lige FBiH.

Julija Kvesić u 16. minuti načela je mrežu Mostarki. Svega dvije minute kasnije rezultat je udvostručila Nikolina Čerkez. Ista igračila u 27. minuti bila je precizna za 0:3. U 42. minuti Ivana Mikulić postiže četvrti pogodak za Široki Brijeg, a u posljednjoj minuti prvog dijela susreta Mikulić postiže svoj drugi pogodak za velikih 0:5 na poluvremenu.

Na šesti pogodak igračice trenera Ivana Kvesića čekale su do 72. minute kada pogodak postiže Slavica Glavota. Za pet minuta ista igračica povisuje rezultat na 7:0. Konačnih Mostar – Široki Brijeg 0:8 postavila je Matea Marušić u 88. minuti.

Širokobriježanke su ovom pobjedom zadržale drugo mjesto prvenstvene ljestvice s 12 bodova iza prvoplasirane Fortune koja ima tri boda više, ali i utakmicu manje. Mostarke nakon šest kola imaju isto toliko poraza te zauzimaju posljednje osmo mjesto s gol razlikom -43, odnosno postigle su dva, a primile čak 45 pogodaka.