Širokobriježanin Tomislav Tomić i Olimpija napravili preokret za naslov prvaka!?

Širokobriježanin Tomislav Tomić nadomak je osvajanja naslova prvaka Slovenije sa svojom Olimpijom nakon velike gostujuće 3:2 pobjede protiv izravnoga konkurenta u borbi za naslov, momčadi Maribora. Podsjetimo, Tomić je bio prvak u BiH sa Željezničarom i Zrinjskim, a kako se čini to će napraviti i sa Olimpijom u Sloveniji, u prvoj sezoni kako je pojačao njihove redove.

Momčad hrvatskog trenera Igora Bišćana preuzela je i vodstvo na ljestvici te sada ima 76 bodova, dva više od Maribora dva kola prije kraja.

Gosti iz Ljubljane poveli su pogotkom hrvatskog veznjaka Darija Čanađije (igrač Rijeke na posudbi) koji je poentirao već u 3. minuti, a u 12. je izjednačio Luka Zahovič na asistenciju Mileca. Početkom nastavka opet je Zahovič strijelac, ovaj put za preokret, asistirao je vremešni Tavares (Mariborov “Wagner”).

Olimpija se nije predavala te je u 73. minuti Kronaveter pogodio za 2:2 iz kaznenog udarca kojeg je izborio bivši Slaven Belupa igrač Savić nakon što ga je srušio domaći vratar Handanovič. U 90. minuti šok za domaće navijače, Argentinac Vombergar zabio je glavom za konačnih 2:3. Tomić je odradio svih 90 minuta i prema ocjenama slovenskih medija još jednom ostavio odličan dojam.

Do kraja natjecanja u slovenskoj Prvoj ligi preostala su još dva kola. Maribor gostuje kod Celja i kod kuće igra s ND Goricom, dok Olimpija dočekuje Krško te u posljednjem kolu gostuje kod Domžala.

Ukoliko bi Olimpija postala prvak Slovenije to bi ujedno značilo da će HŠK Zrinjski u kvalifikacije za Ligu prvaka krenuti kao nositelj budući da ima bolji koeficijent od ovoga kluba, no ukoliko bi ipak Maribor osvojio naslov “Plemići” bi izgubili taj status pošto imaju lošiji koeficijent od popularnih “Viola”.