Širokobriježani izbjegli poraz, ali ne i ispadanje iz Europe

Nogometaši Domžala i Širokoga Brijega ponovno su remizirali, ovoga puta odigravši 1:1 u uzvratnom dvoboju 1. pretkola Europske lige, pa će slovenski prvoligaš nastaviti svoj europski put zahvaljujući pogotku više postignutom u gostima s obzirom da je prije tjedan dana na Pecari bilo 2:2, dok se Širokobriježani časno opraštaju od svog ovosezonskog nastupa u Europi.

Usprkos neodlučenom rezultatu iz prve utakmice koja je prije tjedan dana završila s neodlučenih 2:2 nogometaši Širokoga Brijega u Sloveniju su otputovali na uzvrat Europske lige protiv Domžala s potajnom nadom kako mogu doći do pobjede i prolaska dalje, no nisu na najbolji način ušli u utakmicu, te su domaćini u 11. minuti došli do vodstva od 1:0 iz svoje prve prave prilike. Dario Melnjak se ubacio iz drugoga plana, te na ubačaj Agima Ibraimija glavom efektno matirao Luku Bilobrka za početno vodstvo domaćih.

Podsjetimo, ovaj isti igrač bio je strijelac jednoga zgoditka i u onoj prvoj utakmici. Inače, u odnosu na taj prvi međusobni sraz ovih dvaju klubova šef struke Širokoga Brijega, Boris Pavić, u utakmicu je krenuo sa dvije promjene, jer je na klupi za pričuve ostavio Matea Marića i Josipa Kvesića, a od prve minute su zaigrali Danijel Kožul i Brazilac Eliomar.

Prvu priliku gosti su imali u 19. minuti preko Dražena Bagarića, no ovaj nije pogodio, a dvije minute nakon toga postao je i prvi igrač s javnom opomenom na večerašnjoj utakmici.

Nicholson je za domaće bio u prilici u 24. minuti nakon Ibričićevog ubačaja, ali je gađao pored Bilobrkovog gola. Bagarić je na drugoj strani u 33. minuti lijepo gađao s kojih 15 metara, ali se i domaći vratar Milić istaknuo uspješnom obranom. Već u 34. minuti nakon ubačaja iz kuta Melnjak je još jednom pokušao glavom, ali nije bio uspješan kao u onoj 11. minuti.

Boris Pavić je u nastavak utakmice ušao s jednom izmjenom, jer je na klupi ostavio Kožula, a priliku je dobio Marić. Malo je nedostajalo da Domžale zabiju gol i u 11. minuti drugoga poluvremena, odnosno 56. minuti utakmice pošto je dobro gurnuta bila lopta u prostor za Nicholsona, no Kovačić ga je dovoljno kvalitetno ispratio, pa je izostao kvalitetniji udarac domaćega napadača.

Zadnjih pola sata igre priliku u širokobriješkim redovima dobio je Čabraja umjesto Eliomara, a u 62. minuti domaćini su imali dvije prilike, no i Nicholson i Ibraimi iz dobrih pozicija šutirali su pokraj gola. Minutu nakon toga Begonja je gađao s 20 metara, vratar Milić ostao na krivoj nozi, ali na njegovu sreću lopta je prošla par centimetara pored gola.

Domaćini su prvu izmjenu obavili u 67. minuti kada je Tonći Mujan zamijenio Nicholsona, koji se baš kao i u onoj prvoj utakmici nije iskazao u tim svojim realizatorskim sposobnostima. Upravo je Mujan u 71. minuti uradio efektnu fintu na lijevoj strani i uputio prizemnu loptu na desetak metara od gola, ali su gosti ipak ispred Gnezde izbacili loptu u udarac iz kuta.

Široki Brijeg je do izjednačenja stigao u 73. minuti. Čabraja je izborio korner, potom ga sam izveo ubacivši loptu na drugu stranu gdje je u visini peterca Matić nadskočio svoga čuvara i glavom zabio za 1:1 vrativši goste u igru za pobjedu, a samim time i prolaz dalje.

U tim trenucima krenulo je još žešće navijanje “Škripara”, koji su i do tada dobrano nadglasali domaću publiku. Bizjak je u 76. minuti izišao sam pred Bilobrka, ali je ovaj odlično obranio, a minutu nakon toga s lijeve strane izravnim udarcem pokušao je Melnjaka kada su svi očekivali njegov ubačaj, međutim Bilobrk je i tom prilikom loptu izbacio u korner.

U 90. minuti ubačaj s lijeve strane pred gol Domžala, stvorila se gužva, ali su domaći ipak izbacili loptu nakon čega se ušlo u tri minute sudačkoga dodatka.

Tako su Širokobriježani ovoga ljeta ispali iz Europe, a da nisu doživjeli poraza. Domžale su sa dva remija prošle dalje i u 2. pretkolu Europske lige oni će igrati s ruskom Ufom.

DOMŽALE – Športni Park. Gledatelja: 2.000. Sudac: Antti Munukka (Finska). Uzvratna utakmica 1. pretkola EL: Domžale – Široki Brijeg 1:1 (1:0). Strijelci: 1:0 Melnjak (11), 1:1 Matić (73). Žuti kartoni: Mujan (Domžale), Bagarić, Marić, Čabraja (Široki Brijeg).

NK DOMŽALE (4-2-3-1): Milić – Širok, Dobrovoljc, Klemenčič, Melnjak – Gnezda, Husmani – Ibraimi (od 80. Žužek), Ibričić, Bizjak (od 90. Kirm) – Nicholson (od 67. Mujan). Šef stručnoga stožera. Simon Rožman.

NK ŠIROKI BRIJEG (4-3-3): Bilobrk – Ćorluka, Kovačić, Barišić, Marković (od 83. Kvesić9 – Begonja, Matić, Kožul (od 46. Marić) – Bagarić, Eliomar (od 60. Čabraja), Turčin. Šef stručnoga stožera: Boris Pavić.