Široki WWin i Igokea u finalu Kupa BiH

U prvoj polufinalnoj utakmici košarkaškog Kupa BiH čija se završnica igra u GSD Pecara u Širokom Brijegu, Široki WWin je pobjedio Mladost iz Mrkonjić Grada (108:82) i tako se plasirao u finale ovogodišnjeg natjecanja kupa.

Premda ukupni rezultat ne govori tako Široki se dosta mučio protiv momčadi Mladosti u prvom poluvremenu, koje je većinom bilo u egalu. Obje prve četvrtine Široki je tijesno riješio u svoju korist tako da se na odmor otišlo s prednošću 48:43.

U drugoj četvrtini Široki je ostao bez trenera Ivana Velića koji je zaradio isključujuću tehničku zbog prigovora na očigledne sudačke pogreške.

U drugo poluvrijeme Široki je ušao s ‘novim’ kormilarom. Pomoćni trener Damir Vujanović i domaći momci priredili su pravu plavu rapsodiju u drugom poluvremenu. Vezanim tricama Naletilića, Baraća i Pilepića Široki se odlijepio na prednost na 54:43. Do kraja susreta ta prednost je samo rasla. A nešto više od 1000 gledatelja ponovno je moglo uživati u odličnim akcijama i maestralnim zakucavanjima Colemana Collinsa. Danas odlični Naletilić i Barać predvodili su Široki do uvjerljive pobjede od 108:82.

Najefikasniji kod domaćih bili su Naletilić 20, Barać 18 (8 sk), Collins 15, Pilepić 14 te Ramljak sa 11 ubačenih koševa.

Kod momčadi Mladost najbolji je bio Kežić sa 26 koševa i 7 skokova. Dvoznamenkasti su bili i Milošević sa 16 te Lerić i Radanović sa 16 koševa.

U drugom polufinalnom susretu Igokea je očekivano slavila protiv nemoćne Bosne sa 94:65.

Tako će u sutrašnjem finalu od 17 sati snage odmjeriti dvije najbolje bh. košarkaške momčadi Široki WWin i Igokea iz Aleksandrovca.